A Milli Futbol Takımı'nda oyuncuların ısınma çalışmaları sonrası taktik çalışmalarına geçildiği sırada Arda Güler eline yelek aldı. Bu sırada Vincenzo Montella hemen o bölgeye geldi.

Arda Güler'in elinden yeleği sert şekilde alan Vincenzo Montella, Yusuf Yazıcı'ya yeleği uzattı. Vincenzo Montella'nın bu hamlesi sonrası Arda Güler'e yönelik konuştuğu gözlemlendi. Arda Güler daha sonra Vincenzo Montella'nın yanından ayrıldı ve Selçuk Şahin'in olduğu bölgeye gitti.

Arda Güler, takım arkadaşlarının olduğu bölgeden uzaklaştı ve yardımcı antrenörlerle görüştükten sonra bireysel antrenmana başladı. Arda Güler'in bu görüntüsü sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

TFF: Görüntüler dolaşıma sokuldu

Türkiye Futbol Federasyonu, Arda Güler ve Vincenzo Montella arasındaki görüntüye dair bir açıklama yaptı. TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.

Elektrik Mühendisleri Odası'ndan 2 kişinin öldüğü olayla ilgili ilk tespit Elektrik Mühendisleri Odası'ndan 2 kişinin öldüğü olayla ilgili ilk tespit

Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler'in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağ duyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız."

Editör: Ömür Ünver