13 Şubat'tan sonra bugün cansız bedenine ulaşılan işçinin Uğur Yıldız (32) olduğu öğrenildi.

'Merkez' faizi sabit tuttu! 'Merkez' faizi sabit tuttu!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 13 Şubat'ta Erzincan İliç'te Anagold Madencilik'e ait Çöpler Altın Madeni'ndeki toprak kaymasında 10 milyon metreküp toprak altında kalan 9 işçiye dair son dakika bilgisi paylaştı.

Bayraktar, "Erzincan İliç'te maden sahasında meydana gelen heyelanda ilk günden bu yana aralıksız olarak devam eden 9 madenci kardeşimizi arama çalışmalarımızda bu akşam saatlerinde mangan ocağı olarak tabir edilen alanda bir işçi kardeşimize ulaştık. Diğer madencilerimiz için ekipler 7/24 çalışmalarını sürdürüyor. İşçi kardeşimize Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum." yazdı.

Cansız bedenine ulaşılan işçinin Uğur Yıldız (32) olduğu öğrenildi.

CHP'li Sarıgül'den açıklama

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, madende bulunan işçinin cansız bedenine ilişkin açıklama yaptı. Sarıgül, "Uğur Yıldız canımıza ulaştık. 8 canımız maden faciası ile ilgili toprak altında. Bu facia büyük facia. Günler sonra Uğur Yıldız canımıza ulaşmanın derin bir üzüntüsünü yaşıyoruz. Annesinin ve babasının ellerinden öpüyorum. Toprak altındaki 8 tane canımızı takip etmeye devam ediyoruz" dedi.

Editör: Ömür Ünver