Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren sözlerini "ciddiyetsiz ve seviyesiz" olarak nitelendirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada "Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef alınması, İsrail hükümetinin ruh halinin göstergesidir." ifadeleri kullanıldı.

İsrail Dışişleri Bakanı Katz, X sosyal medya platformunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili bir görsel ile birlikte Türkçe bir mesaj paylaştı.

Kaldırılan vergiler geri mi dönüyor? Kaldırılan vergiler geri mi dönüyor?

"Gerçekle yüzleşin ve Türkiye'yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın" diyen İsrailli Bakan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu'nu yeniden kurmayı hayal ediyor. Müslüman Kardeşler'in adamı RTErdogan İsrail'i çökertmeyi, Kudüs'ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor. Erdoğan, sen DirilisDizisi ve KurulusDizisi dizilerini izlemeye devam et ve hayal kurmaya devam et.

İsrail haçlı seferi yapan bir imparatorluk değildir ve İsrail'in başkenti Kudüs de Konstantinopolis değildir. Kudüs sonsuza kadar Yahudi halkının başkenti olarak kalacaktır. Gerçekle yüzleşin ve Türkiye'yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın - Atatürk'ün mirasını ve Türk halkını utandırıyorsunuz!"

"Adalet önünde mutlaka hesap vereceklerdir"

Türk Dışişleri Bakanlığının açıklamasında ayrıca, "İsrail Hükümetinin tüm üyeleri adalet önünde mutlaka hesap vereceklerdir. Türkiye, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı zulmü korkusuzca ve yüksek sesle dile getirmeye devam edecektir." denildi.

Editör: Ömür Ünver