İddiaya göre Britanya'daki milletvekillerine bugün Savunma Bakanlığı'nı ilgilendiren ve hizmet personelini hedef alan büyük bir veri ihlaliyle ilgili bilgi verilecek. 

SkyNews'un haberine göre; Çin devleti, personel de dahil olmak üzere Savunma Bakanlığı çalışanlarını hacklemeye yönelik iki ya da üç girişimde bulunmakla suçlanıyor.

Siber saldırı, mevcut hizmet personeli ve bazı gazilerin bulunduğu bir bordro sistemine yapıldı. İfşa edilenler büyük ölçüde isimler ve banka bilgileri olarak açıklandı. 

ABD ve Rusya karşı karşıya;  Savaşın bir sonraki cephesi uzay mı? ABD ve Rusya karşı karşıya; Savaşın bir sonraki cephesi uzay mı?

Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama

Çin Dışişleri Bakanlığı "her türlü siber saldırıya kesin bir şekilde karşı çıktığını ve bunlarla mücadele ettiğini" ve "bu konunun diğer ülkeleri karalamak için siyasi olarak kullanılmasını reddettiğini" söyledi.

BBC'nin haberine göre Savunma Bakanı Grant Shapps bugün Avam Kamarası'nda bir açıklama yapacak ve etkilenen asker ve kadınları korumaya yönelik eylemleri de içeren "çok noktalı bir plan" ortaya koyacak.

SkyNews haberinde, Savunma Bakanlığı'nın son 72 saattir saldırının boyutunu anlamak için çalıştığı vurgulandı. Haberde, şu ana kadar yapılan incelemelerin herhangi bir verinin ele geçirildiğini göstermediği iddiası yer aldı. 

Editör: Ömür Ünver