AnasayfaEDİTÖRDENKoronavirüs tatil tercihlerini de etkiledi

Koronavirüs tatil tercihlerini de etkiledi

Kış tatilinde tercihler koronavirüsün de etkisiyle değişim göstermeye başladı. Daha çok kayak merkezlerine yönelen yerli turistlerin bu sene koronavirüsün de etkisiyle termal otellere ilgi gösterdiği görüldü.

Ağırlıklı olarak sağlık problemlerine çözüm arayanların tercihleri arasında olan termal oteller, artık kış tatili için de ilgi görüyor. Termal turizme yapılan yatırımlardan biri olan Yalova Terma City Otel’inde koronavirüs sürecinin başından bu yana tüm önlem ve tedbirleri üst seviyede uyguladıklarını dile getiren Karaderili Şirketler Grubu CEO’su Tevfik Talas, “‘Güvenli Turizm Sertifikası’ ile hizmet veriyoruz. Tatilcilerin yeni gözde mekanı da artık termal oteller oldu. Yeni yükselen değerler arasında bulunan termal oteller; sadece tatil anlayışını değiştirmekle kalmıyor, tatilcilere yeni bir anlayış sunuyor” diye konuştu.

Talas, termal turizmin yaz turizmine göre daha uygun fiyatlı olduğuna dikkat çekerek, “Tatilciler açısından birçok avantajı oluyor. Kışın soğuk günlerinde tatilciye sıcacık bir tatil vadediyoruz. Geçmiş tarihlerde termali sadece rahatsızlığı olunca hatırlayan misafirlerin yoğunluğu söz konusuyken, şimdilerde vücudunu ve sağlığını korumak isteyen misafirlerimizi de termal otelimizde ağırlar hale geldik” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs nedeniyle 8 Haziran’da yeniden ziyaretçi ağırlamaya başladıklarını ve her detaya dikkat ettiklerini dile getiren Talas, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşların iş birliğiyle hazırlanan pandemi süresince uygulanacak koronavirüs ve hijyen uygulamaları konusundaki titizliğimizi koruyoruz. Sürecin başından bu yana otelimizde tüm önlem ve tedbirleri üst seviyede uyguladık. ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ ile hizmet verdiğimiz otelimize misafirlerimiz gönül rahatlığı ile gelebilirler. HES kodu ile giriş yapan misafirlerimiz ayrıca kare kod sistemiyle otelimizin denetim geçmişini şeffaf olarak görebilir.”

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN