MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Ak Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifak kurulabilir" açıklamasının yankıları sürüyor. 

Bahçeli'nin açıklamalarının ardından Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Süleyman Soylu, sosyal medya platformu X'te açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başlanı Devlet Bahçeli'nin tarih inşa ettiğini söyleyen Soylu, 'Cumhur İttifakı'nın Türkiye Cumhuriyeti’nin ta kendisi' olduğunu vurguladı.

İYİ Partili Milletvekili Türkoğlu isyan etti! Bu kaderimiz olamaz! İYİ Partili Milletvekili Türkoğlu isyan etti! Bu kaderimiz olamaz!

Soylu, şu ifadeleri kullandı:

Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen Beyi Büyüğümüz MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli tarih inşa ediyorlar. Cumhur İttifakı tüm unsurlarıyla; Selçukludur, Osmanlıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ta kendisidir. Değerleri her gün bozulan dünyanın vicdanıdır. Milli manevi varlığımızı ve birliğimizi geçmişimize sadakat, geleceğimize olan sorumluluğumuzla sahiplenmektedir. Cumhur İttifakı, Türkiye Yüzyılını gelecek yüzyıllara Türk’ün onurlu asrı olarak emanet edecektir. Allah bizimle beraberdir.

Editör: Ömür Ünver