Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş, 27 Ocak'tan itibaren simit fiyatının 15 TL olacağını belirterek, "Bugün özellikle emekli, öğrenci kesiminden dar gelirli hemşehrilerimizden özür diliyoruz, bu zammı yapmak zorunda kaldık" dedi. Simit fiyatlarına en son 31 Temmuz 2023'te zam yapılmış ve 10 TL olmuştu.  

Savaş Delibaş, zam yapmak zorunda kaldıklarını vurgulayarak Ankaralılardan özür diledi. Delibaş, şunları kaydetti:

TÜSİAD Başekonomisti Altınsaç: İsterseniz kuru 45 TL yapın, verimlilik yoksa başarılı olamazsanız TÜSİAD Başekonomisti Altınsaç: İsterseniz kuru 45 TL yapın, verimlilik yoksa başarılı olamazsanız

"Yalnız sadece özür dilemesi gereken bizler değiliz, özür dilemesi gerekenlerde lütfen çıkıp özür dilesinler"

“Bugün maalesef yine bir zam haberiyle karşınızdayız. Temmuz 2023’te 10 TL olmasına karar aldığımız simit fiyatları bugün itibariyle 15 TL olmuştur. Bu hammaddenin, kiraların, zamların üst üste gelmesinden kaynaklanan bir durumdur. Alım gücünün çok düşük olduğu şu zamanlarda 15 TL esnafın derdine de derman olmuyor ama maalesef bu zammı yapmak zorunda kaldık. Bugün özellikle emekli, öğrenci kesiminden dar gelirli hemşehrilerimizden özür diliyoruz.

Susam fiyatlarının, un fiyatlarının, doğal gaz işçi giderlerinin yüzde 200’lerin üzerinde yükselmesinden dolayı zorunlu bir zam oldu. Herkesten özür diliyorum. Yalnız sadece özür dilemesi gereken bizler değiliz, özür dilemesi gerekenlerde lütfen çıkıp özür dilesinler."

Editör: Ömür Ünver