MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çocukları su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Su Tasarrufu Eğitim Projesi’ kapsamında Yunusemre ilçesine bağlı Üçpınar Mahallesi Yıldızhanım İlkokulu öğrencilerine eğitim verildi.MANİSA (İGFA) -Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su kaynaklarının korunması ve suyun bilinçli kullanımına yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını Yunusemreli öğrencilere de ulaştırdı.

Kısaltmalar yeni kuşakların dil becerisini zayıflatıyor!  Kısaltmalar yeni kuşakların dil becerisini zayıflatıyor! 

Çocukları su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Su Tasarrufu Eğitim Projesi’ kapsamında Yunusemre ilçesine bağlı Üçpınar Mahallesi Yıldızhanım İlkokulu öğrencilerine eğitim verildi. Programda Abone İşleri Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Nedim Başer ve yetkili personel de yer aldı.

Proje kapsamında Abone İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı personel tarafından öğrencilere eğlenceli materyallerle suyun önemi ve tasarruf yöntemleri anlatıldı. Çizgi filmlerle de desteklenen eğitim sonrasında, minik öğrencilere dağıtılan hediyeler ile tasarrufun önemi pekiştirilerek verilen bilgilerin davranış değişikliğine dönüşmesi teşvik edildi. Okul idaresi MASKİ’nin su tasarrufu konusundaki öğretici etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, teşekkür etti.

Kaynak: igf