Milletler Ligi 2. hafta karşılaşmaları için ABD'ye giden A Milli Kadın Voleybol Takımı'ndan Ebrar Karakurt, Zehra Güneş ve kaptan Eda Erdem, takımın uzun yolculukta ekonomi sınıfında uçurulması sebebiyle Türk Hava Yolları'na tepki gösterdi. THY ise, biletleme süreçlerine dair sorumluluğun kendilerinde değil, federasyonda olduğunu belirtti. Ancak THY, A Milli Futbol Takımı'na Euro 2016 seyahatleri için "TC-JYP" kuyruk tescilli "Boeing 737-900 ER" tipi uçağı tahsis etmişti. Uçağın görsel tasarıma Türk bayrağı, Terim ile kafilede yer alacak futbolcuların fotoğrafları yerleştirilmişti.

G Ogtj M8 Wk A Ekz6 M

Ebrar Karakurt Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda, "Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam. Bize gelince ekonomi!" yazdı. 

Yolculuğu 13 saat süreceğini vurgulayan Karakurt, THY'ye kinayeli biçimde teşekkür etti.

Netanyahu, savaş kabinesini feshetti Netanyahu, savaş kabinesini feshetti

Zehra Güneş ise dizlerinin ön koltuğa dayandığını gösteren bir fotoğraf paylaşarak, "Teşekkürler THY. En azından koridor ayırmışsınız" yazdı.

Takım kaptanı Eda Erdem de "13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz" yazarak Türk Hava Yolları'nı etiketledi. 

Hande Baladin, dizlerinin ön koltuğa dayandığı bir fotoğrafı paylaşarak "Geçmişler olsun" dedi. 

Simge Aköz, THY hesabını etiketleyerek "Kendi imkanlarımızla dahi daha konforlu bir uçuş imkanı tanımadığınız için teşekkürler" ifadelerini kullandı. 

1716731537813 G Og Tz Axiaah 5 Yf

THY'den açıklama yapıldı 

Milli voleybolcuların tepkisinin ardından THY Basın Müşaviri Yahya üstün, biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğunun ilgili federasyona ait olduğunu söyledi. 

X platformu üzerinden paylaşımda bulunan Üstün, şunları yazdı:

"Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır."

G Ogh X4P Wg A At0I R

Futbol milli takımına oyuncuların fotoğrafları giydirilmiş özel uçak

Türk Hava Yolları (THY), A Milli Futbol Takımı’na 2016 yılında büyük bir jest yapmıştı. Fransa'da yapılan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2106) katılacak ay-yıldızlılar için özel uçak tahsis edildi. Söz konusu uçağın gövdesine de kadrodaki futbolcular ve Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in fotoğrafları giydirilmişti.Özel uçak, ilk uçuşunu da Fatih Terim’in memleketi Adana’ya yapmıştı.

Takımlar Uçak

Avrupa şampiyonluğunun ardından da tarifeli uçak tartışması yaşanmıştı

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonu olduktan sonra da "özel uçak" tartışması olmuştu. Derya Cebecioğlu, konuya dair paylaşım yapmıştı. Cebecioğlu'nun Instagram paylaşımında "Ekonomiden kurtarana allah razı" ifadeleri yer almıştı. 

Filenin Sultanları'nın hem tarifeli uçakla hem de ekonomi sınıfında Türkiye'ye dönmesi, sosyal medyada da büyük bir tepkiyle karşılanmıştı. Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ, tepkiler üzerine, "Şampiyon olduktan sonra kızlara 'Bir gün daha kalalım. Sizi özel uçakla götüreyim. Program yapalım' dedim. Ancak kızlar 'Dönelim başkan' dedi. Yoksa ana sponsorumuz zaten özel uçak ayarlayacaktı" açıklamasını yapmıştı.

Editör: Ömür Ünver