Erdal Aksünger CHP'den Bayraklı'ya talip oldu Erdal Aksünger CHP'den Bayraklı'ya talip oldu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel  Karamollaoğlu, iktidarı eleştirdi.

Karamollaoğlu, partisinin Avrupa Teşkilatı’nın 10’uncu kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda iktidara yüklendi.

"Bugün Türkiye ayakta duracak halde bile değil" diyen Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Milyarlarca dolar borcumuz var dışarıya. Faizini ödeyemiyoruz. Borcu alıyoruz, borcun faizine ancak yetiyor. Böyle bir anlayışla Türkiye ayağa kalkar mı? Nereye yatırım yapacağımızı bilmiyoruz. Hala yol yapıyorlar, inşaat yapıyorlar, bina yapıyorlar. Zannediyorlar ki 'Adalet Sarayları inşa edersek o saraylarda adalet tesis edilir'. Yav yapayın, etmeyin. Olmaz! Sarayla adalet olmaz. Zannediyorlar ki bir yerlerde yatırım yapsak yeter. Yetmez. Doğru yatırımı yapmak icap eder. Türkiye, aslında tarım ve hayvancılığın en güzel yapılabileceği bir ülke. Hem tarım ürünlerini hem de et ithalatını gerçekleştiriyoruz. Kim yapıyor bugünkü iktidar..

21 yıldır iktidardalar, hiç utanmadan problemleri çözmeye çalıştıklarını söylüyorlar. Ya, sen mikrobun kendisisin! Nasıl çözeceksin? Öyle çözmek kolay mı? Önce senin fikirlerinin, anlayışının projelerinin ortadan kalkması lazım ki biz kendi ayağımızın üzerinde nasıl durabiliriz, onu tatbikata koyalım. "