İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun konutu önünde yüzlerce kişi bir araya gelerek bir protesto gösterisi düzenledi. Tel Aviv'de de toplanan protestocuların birçoğu "Ateşkes", diğerleri ise "Ne pahasına olursa olsun rehineleri serbest bırakın" yazılı pankartlar taşıdı.

Türkiye, İsrail Büyükelçisi'ni geri çağırdığını duyurdu. İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Haiat, bu hamleyi "Türkiye Cumhurbaşkanı'nın Hamas terör örgütünün yanında yer alan bir başka adımı" olarak nitelendirdi.

Hamas'ın silahlı kanadı, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırıları nedeniyle 60'tan fazla rehinenin kayıp olduğunu açıkladı. İzzeddin El Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde de Hamas'ın Telegram hesabından yaptığı açıklamada İsrailli rehinelerden 23'ünün cesedinin enkaz altında kaldığını söyledi.

Gazze'deki çatışmalara insani bir ara verilmesi konusunda herhangi bir ilerleme kaydedilip kaydedilmediği sorusuna ABD Başkanı Joe Biden "evet" yanıtını verdi.

14 milyon lirayı aşan sermaye aktarılan tarım projesi tek tohum atılmadan feshedildi 14 milyon lirayı aşan sermaye aktarılan tarım projesi tek tohum atılmadan feshedildi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Filistinli grupların elindeki esirler serbest bırakılmadıkça ateşkese gitmeyeceklerini bildirdi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısının son 24 saatte 270 artarak 9 bin 770’e yükseldiğini açıkladı. Ölenlerin 4 bin 800’ü çocuk, 2 bin 550’si kadın. 

Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü. Abbas, görüşmede Gazze'de ateşkes olması gerektiğini söyledi. 

Filistin'le dayanışma için dünyanın dört bir yanında eylemler oldu. Aralarında Londra, Berlin, Paris, İstanbul, Washington ve Sydney'in de bulunduğu dünyanın çeşitli kentlerinde ateşkes talebiyle protesto gösterileri düzenlendi.