Kamu yolsuzluğu soruşturmasında federal ajanlar sabah erken saatlerde belediye başkanının baş bağış sorumlusu Brianna Suggs'ın Brooklyn'deki evine baskın düzenledi. 

New York Times'ın (NYT) haberine göre müfettişler, Brooklyn'de Türkiye ile bağlantılı bir inşaat şirketinin ve Washington D.C.'de küçük bir üniversitenin olası bağlantıları hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştı.

Müfettişler ayrıca belediye başkanının seçim kampanyasının inşaat şirketinin çalışanlarına ve Türk yetkililere fayda sağlayıp sağlamadığını araştırdı. 

Görevliler, üç iPhone ve iki dizüstü bilgisayarın yanı sıra "Eric Adams etiketli manila klasör", yedi "bağış kartı klasörü" ve diğer materyaller de dahil olmak diğer kanıtlara el koydu.

İddianamede Adams’a yönelik bir suçlamanın yer almadığı belirtildi. 

Ankara'da 'Tiktok' mesaisi Ankara'da 'Tiktok' mesaisi

Belediye Başkanı Adams, baskın sonrası Washington, D.C.'de Beyaz Saray yetkilileri ve Kongre üyeleriyle göçmen krizi hakkında konuşmayı planladığı birkaç toplantıyı iptal etti.

Gracie Mansion'da düzenlenen Dia de Muertos kutlamasına katılan Adams, kampanyasını savunarak "en yüksek etik standartlara" sahip olduğunu kaydetti. 

Kolluk kuvveti yetkililerinin kendisiyle temasa geçmediğini belirten Adams, herhangi bir soruşturmada işbirliği yapma sözü verdi. 

Adams, Washington'dan "sahada" olmak ve "bu soruşturmadaki" gelişmeleri takip etmek üzere döndüğünü söyledi.