Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde gösterecekleri adayları açıkladı. 

Ayşegül Doğan, 'kent uzlaşısı' politikasına devam ettiklerini ve bunun yerelden merkeze demokratik siyaset zemini oluşturduğunu söyledi.

DEM Parti'nin benimsediği '3. yol' stratejisi için 'dayatılmış blokların ve eskimiş siyasetlerin üstesinden gelemediği sorunlara gerçekçi, çözümleri temsil eder' diyen Doğan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Kent rantının değil kent halkının kazanacağı bir eşiğe yaklaşıyoruz. Bu yaklaşımla sahada binlerle buluştuk. Kentlerin sosyal ve siyasal dinamiklerine ulaştık."

Mersin, Akdeniz ve Esenyurt'ta uzlaşma sağlandı

Ayşegül Doğan, 'kent uzlaşısı' politikasına devam ettiklerini ve bunun yerelden merkeze demokratik siyaset zemini oluşturduğunu söyledi. Bu kapsamda kent uzlaşısı sağlanan yerlerin Mersin, Akdeniz ve Esenyurt olduğunu açıkladı. Urfa'daki adayların da kent uzlaşısı kapsamında belirlendiğini söyledi.

Doğan, Adana ve İstanbul'un bazı ilçelerinde de görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

MHP heyetinden Başkan Er’e ziyaret MHP heyetinden Başkan Er’e ziyaret

"İzmir için görüşmeler sürüyor"

Batıdaki illerdeki görüşmelerin sadece CHP ile yapılmadığını da belirten Ayşegül Doğan, İzmir için de görüşmelerin devam ettiğini ve henüz sonuçlanmadığını söyledi.

DEM Parti'nin benimsediği '3. yol' stratejisi için 'dayatılmış blokların ve eskimiş siyasetlerin üstesinden gelemediği sorunlara gerçekçi, çözümleri temsil eder' diyen Doğan, "Kent rantının değil kent halkınını kazanacağı bir eşiğe yaklaşıyoruz. Bu yaklaşımla sahada binlerle buluştuk. Kentlerin sosyal ve siyasal dinamiklerine ulaştık" ifadelerini kullandı.

DEM Parti'nin belediye başkan adayları şu şekilde:

Ankara - Gültan Kışanak ve Öztürk Türkdoğan
Bursa - İhsan Seylan ve Bilmez Erboğa
Urfa - Cemalettin Ekmen ve Gülser Yıldırım
Antep - Selman Tutumlu
Malatya - Abdulvahap Ekim ve Sevin Şimşek Bayram
Konya - Gülbahar Gündüz ve Bülent Kılıç
Kocaeli - Hasan Özgüneş ve Selda İlgöz Koçyiğit
Aydın - Suzan Koç ve Naif Kanat
Osmaniye - Ziver Gümüş ve Zilan Karagüzel
Kilis - Ahmet Üçer ve Azize Akoğlu
Elazığ - Hayrettin Kaya
Adıyaman - Meryem Ceritli ve Bahattin Bilgin
Dersim - Cevdet Konak ve Birsen Orhan
Kocaeli - Mustafa Avcı ve Sevin Coşkun

Editör: Ömür Ünver