BURSA (İGFA) - Bursa'nın Mudanya ilçesinde 35 yaşındaki taksi şoförü Yunus Emre Yüksel'i 25 yerinden bıçaklayıp ormana bırakarak ticari taksisini alıp kaçan 19 yaşındaki şüpheli T. S., Jandarma Komutanlığı'na bağlı JASAT ekiplerinin takibi sonucu Yenişehir'de yakalanarak gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre olay önceki akşam üzeri Mudanya'nın Çepni Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre 16 T 4225 plakalı ticari taksi sürücüsü Yunus Emre Yüksel, Mudanya ilçe merkezinden aldığı T. S. adlı müşterisi ile Eskişehir'e gitti. Bursa dönüşü müşterinin isteği üzerine Çepni Mahallesi'ne geldi. Aracı durdurduğu sırada yan koltukta oturan müşterinin bıçaklı saldırısına uğrayan sürücü Yunus Emre Yüksel, 25 yerinden bıçaklanarak ağır yaralandı. Yaralı sürücüyü kanlar içerisinde kırsal alanda bırakıp taksiyi alarak kaçan şüpheli T. S., taksiyi ilçe merkezinde park ederek, bıçakladığı taksicinin çalıştığı duraktan başka bir taksi çağırarak önce Bademli'de alkollü bir işletmeye giderek yemeğini yedi, daha sonra şehir merkezine geçerek Kent Meydanı'nda izini kaybettirdi.

Bu esnada taksinin uzun süre hareketsiz kalmasından şüphelenen mesai arkadaşları taksici Yunus Emre Yüksel'e cep telefonu ile ulaşamadı. Taksiciler, GPRS takibiyle taksinin yanına gittiklerinde taksinin içinde yoğun miktarda kan olduğunu görmeleri üzerine durumu asayiş ekiplerine bildirdi.

İçişleri'nden üç günlük bilanço! Yaralılar 4 bini aştı! İçişleri'nden üç günlük bilanço! Yaralılar 4 bini aştı!

SALDIRGAN YENİŞEHİR'DE YAKALANDI!

Taksi şoförü Yunus Emre Yüksel'in yaralandığı, cep telefonu, bir miktar para ve taksinin yağmalandığı olaya ilişkin Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan geniş çaplı soruşturma sonucunda İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı JASAT ekipleri, yağmalanan taksinin içerisinde yaptıkları detaylı incelemede suç aletine de ulaştı. JASAT ekiplerinintakibi sonucu şüpheli şahıs, Bursa Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerce saat 23.30 sıralarında Yenişehir ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma ve tahkikat çok yönlü devam ederken, ağır yaralı halde Bursa Şehir Hastanesi'ne tedavi altında olan sürücünün de hayati tehlikeyi atlattığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaynak: igf