Pazar günü NDTV kanalına değerlendirmelerde bulunan Modi, "Parmatma'nın (Tanrı) beni bir amaç için göndermiş olduğuna ikna olmuş durumdayım. Amaca ulaşıldığında benim işim tamamlanmış olacak. Bu sebeple kendimi tamamıyla Tanrı'ya adadım" dedi.

Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkıyor şimdi de 6 aylık sözleşme dönemi Kirada yüzde 25 zam sınırı kalkıyor şimdi de 6 aylık sözleşme dönemi

Genel seçim sonuçları 4 Haziran'da açıklandığında 3. kez Başbakan seçilmeyi uman Modi, yaptığı çoğu şeyde Tanrı'nın onu yönlendirdiğini söylerken bu söylemiyle ilgili bir örnek sunmadı. 

Modi, "Tanrı kartlarını göstermiyor, sadece bana bir şeyler yaptırıyor. Direkt olarak onu arayıp 'sırada ne var' diye soramıyorum" ifadelerini kullandı. 

10 yıllık iktidarında hiç basın toplantısı düzenlemeyen ve nadiren röportaj veren Modi, ilk kez "Tanrı tarafından seçildiği" yönünde bir açıklamada bulundu 

Modi'nin kabinesindeki tek bir ismi bile halkın önemli bir çoğunluğu bilmezken, Hindu milliyetçisi BJP'nin tabanında tek lider figürü haline geldi. 

Ülkede çoğunluğun dini olan Hiduizm'in yaygınlaşması için faaliyetler de yürüten BJP, dini hayatın her alanına sokmakla eleştirilmişti. 

Editör: Ömür Ünver