Ankapark’ın işletmecisi hakkında suç duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankapark’ın işletmecisi hakkında suç duyurusunda bulundu. ABB’den yapılan açıklamada, “Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmesine kadar geçen süreçte çürümesine göz yuman ve kamu zararına sebebiyet veren tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur” denildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankapark ihalesini alan işletmeci şirket hakkında ‘hileli iflas’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Ankapark ihalesini alan işletmeci hakkında ‘hileli iflas’ sebebiyle suç duyurusunda bulunulmuştur. Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmesine kadar geçen süreçte çürümesine göz yuman ve kamu zararına sebebiyet veren tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği tüm süreci kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, atıl durumda bulunan Ankapark’ı devralmak için açtığı tahliye davasında Ankara 6’ncı Sulh Hukuk Mahkemesi, Ankapark’ın tahliyesine ve işletmenin belediyeye devredilmesine karar vermişti. Tahliye kararının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankapark’ın nasıl kullanılacağı ile ilgili anket başlatılmıştı.

Önceki İçerik“Türkiye’de işkence ve kötü muameleye sıfır tolerans döneminden yüksek tolerans dönemine geçilmiştir”
Sonraki İçerikKonut fiyatları bir yılda yüzde 145,5 arttı