Tuzla’da patlama yaşanan fabrikada 3 işçi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı

Tuzla’da bir vernik fabrikasında büyük patlama gerçekleşti. Patlama sesinin de İstanbul’un birçok ilçesinden duyulduğu patlama ve yangın nedeniyle bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. İstanbul İtfaiye Daire Başkanı, fabrikanın enkaza döndüğünü bildirdi. Patlamada 3 işçi yaşamını yitirdi, 9 kişi de yaralandı.

Tuzla’da boya ve vernik üretimi yapan ve 3 binadan oluşan bir fabrikada patlama meydana geldi. Patlamanın ardından yangın çıktı. Çevre binalarda ve araçlarda hasar meydana geldi. Patlamanın sesi ve yangın İstanbul’un büyük bir bölümünden  görüldü.

İstanbul Valiliği 3 işçinin yaşamını yitirdiğini, 9 kişinin de yaralandığını açıkladı. Ayrıca Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İstanbul Tuzla’da bir fabrikada çıkan yangına ilişkin soruşturma başlattı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, boya fabrikasında bilinmeyen bir nedenle çıkan yangınla ilgili inceleme yapmak üzere müfettiş görevlendirdi. Ekipler süreci sahada yakından takip ediyor.

Zaman zaman patlamaların da meydana geldiği fabrikadaki yangına itfaiye müdahale etti. Yangın söndürülürken soğutma çalışmaları ise sürüyor.

İstanbul İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, patlamaya ilişkin olarak, “Burası 3 binadan oluşan boya ve vernik fabrikası. Bir binada patlama oluyor ardından, iki artçı patlama oluyor. Diğer iki binaya da sirayet etti. Arka tarafta Sabancı Üniversitesi’nin yeşillik alanına da yangın sıçramıştı. Burası ve iki bloğa yangın engellendi. Ana patlamanın olduğu bina enkaza dönüştü” dedi.

Tuzla’da vernik ve boya fabrikasında oluşan patlama sonucu İstanbul Valiliği bir açıklama yaptı. İstanbul Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

“Bugün saat 13.15’te Tuzla ilçesi Ortamahalle Atayolu Caddesinde kimyevi üretim yapılan, Boya ve Vernikçiler Kooperatifindeki bir fabrikada henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın meydana gelmiştir.

Olay yerine ivedilikle itfaiye, ambulans, güvenlik ve AFAD ekipleri sevk edilmiş, yapılan müdahale neticesinde yangın kontrol altına alınmış, soğutma çalışmaları devam etmektedir.

Ayrıca, yakın bölgedeki otluk alana sirayet eden yangın Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince söndürülmüştür.

Yangında hafif şekilde yaralanan (9) işçimize sağlık ekiplerince müdahale edilmiş, (T.A), (M.Ö) ve (T.T) adlı (3) işçimiz maalesef hayatını kaybetmiştir.

Yangında hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralanan işçilerimize de acil şifalar diliyoruz.”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’da Tuzla’da boya ve vernik fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin Twitterdan açıklama yaptı. Vali Ali Yerlikaya, “Tuzla ilçemizdeki kimyevi üretim yapan bir fabrikada meydana gelen yangında maalesef 3 işçimiz hayatını kaybetti, 9 işçimiz de yaralandı. Hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, yaralı işçilerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim şehrimizi tüm afetlerden korusun.” ifadelerini kullandı.

Önceki İçerikErdoğan’dan, Özel’e 250 bin TL’lik dava
Sonraki İçerikRıdvan Yılmaz’a Torino’dan resmi teklif geldi