Sanatçı Hüseyin Turan’dan Bakan Özer’e ‘kekeme’ yanıtı

Çok uzun zamandır tartışma konusu olan mülakatlara ilişkin soruları cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kayırma iddialarını kesinlikle kabul etmediğini belirterek, “Kekeme iseniz nasıl öğretmenlik yapacaksınız? yanıtı vermişti. Kekeme olmasına rağmen söylediği türkülerle büyük bir hayran kitlesine sahip olan Sanatçı Hüseyin Turan, sosyal medya hesabında Bakan Özer’in açıklamalarını alıntılayarak, “Öğretmenlik belgem bile var, nasıl ders anlattığımı kanıtlarım isteyene” paylaşımı yaptı.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’nın sorularını yanıtlayan Özer, KPSS’de kazanıp mülakatta elenen öğretmen adaylarıyla ilgili soruları yanıtlamıştı. KPSS sonuçları ile mülakat arasında farklar olmasının normal olduğunu söyleyen Özer, KPSS ile mülakat sonuçlarının yine de yüzde 97 oranında uyuştuğunu söyleyerek, “Size John Nash örneği vereyim. Çok büyük bir dehaydı ama iyi bir öğretmen olabilir miydi? Yani bazen donanımlı, bilgili de olsanız anlatma kabiliyeti gibi temel bir alanda eksikseniz nasıl öğretmenlik yapacaksınız? Ya da kekeme iseniz mesela… Örnek veriyorum, somut bir olay üzerine konuşmuyorum. Öğretmenlikte işin pedagojik, psikolojik boyutu da var, bunu unutmayalım. Kısacası eğitim üzerinden, gençler üzerinden siyaset yapılmasını doğru bulmuyorum” demişti.

Bakan Özer’in sözlerine yanıt Twitter’dan paylaşım yapan Hüseyin Tutan’dan geldi. Özer’in kekemelerle ilgili sözlerinin yer aldığı haberi alıntılayan Turan, “Öğretmenlik belgem bile var, nasıl ders anlattığımı kanıtlarım isteyene” paylaşımı yaptı.

Turan’ın Bakan Özer’e yanıtı, Twitter’da büyük ilgi gördü.

 

Önceki İçerikNFT’ler sporda 2 milyar dolarlık pazar yaratacak
Sonraki İçerik“Taraflar, müzakereleri tam normalleşme hedefiyle ön şart olmaksızın sürdürme hususunda mutabık kalmışlardır”