AnasayfaEDİTÖRDENMilli Güvenlik Kurulu Toplantısı başladı

Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı başladı

Millî Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki yılın üçüncü Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. MGK toplantısının gündeminde, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği başvuruları, Rusya-Ukrayna Savaşı, Yunanistan’ın silahlanma faaliyetleri ve sınır ötesi operasyonların olması bekleniyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır.” ifadelerini kullanarak konunun MGK toplantısında tüm boyutlarıyla ele alınacağını belirtmişti.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN