AnasayfaEDİTÖRDENKemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a bürokrasi yanıtı

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a bürokrasi yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Attığı imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek? Baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek” sözlerine yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Etik Eğitimi İşbirliği Programı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaçış planı iddialarına “Bir Cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl kârı değildir.” diye cevap vermişti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yönelik açıklamalarına gönderme yaparak “Attığı imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek? Baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Hukuk devletinde böyle bir tarz olabilir mi? Asla…”  diye konuşmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın sözlerine Twitter’dan yanıt verdi. CHP Lideri, “Bürokrasiye demokratik hukuk sınırları dışında söz söyleyenler devletin düşmanıdır” demişsin Erdoğan. Doğrudur… Zaten ben, bu devletin şerefli evlatlarına “Kanun dışı emirleri uygulamayın” diye seslenmiştim. Senin adına umut verici ama işlerin biraz aksayacak…” ifadelerini kullandı.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN