AnasayfaYerel HaberlerAnkaraAyasofya'nın yeni kedisi "Kılıç"

Ayasofya’nın yeni kedisi “Kılıç”

Kasım 2020’de yaşlılığa bağlı hayatını kaybeden Ayasofya’nın kedisi Gli’nin halefi “Kılıç”, dünkü Regaip Kandili programında vaaz veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı “yakından” dinledi. Kılıç’ın görüntüleri sempati topladı.

Ankara Pursaklar’dan İstanbul Ayasofya’ya

Kılıç, doğduğu ve büyüdüğü yer olan Pursaklar Belediyesi Ankara Kedisini Koruma Yaşatma ve Tanıtma Merkezi’nden, yeni evi Ayasofya’ya geçen sene gitmişti.

Pursaklar’dan Ayasofya’ya “transfer” olan Kılıç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Regaip Kandili programında verdiği vaazını yakından dinledi. Erbaş’ın kürsüde cemaate hitap ettiği sırada Kılıç da kürsüye çıkarak, Erbaş’ı yakından izledi. Kameralara yansıyan Kılıç’ın görüntüsü sempati topladı. Birçok kişi sosyal medya paylaşımlarında Kılıç’tan bahsetti.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin de bu görüntüleri, “Ne güzel bir fotoğraf karesi” diyerek, sosyal medya hesaplarından paylaştı. Çetin, “Ayasofya Cami’nde, Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ve Pursaklar’ın tatlı kedisi, artık Ayasofya’nın kedisi Kılıç, Kandil programında bir arada’’ diye yazdı.

Pursaklar Belediyesi, aynı zamanda Ankara Kedisini Koruma, Yaşatma ve Tanıtma Merkezi’yle başkentin kültür mirasına sahip çıkıyor ve dünyaya tanıtmak için çalışmalar yapıyor.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN