AnasayfaSporGalatasaray'da stadyuma 725 milyon TL'lik sponsor

Galatasaray’da stadyuma 725 milyon TL’lik sponsor

Galatasaray’ın stadının adı “Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu” oldu. Stadyumda gerçekleşen imza töreninde Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur katıldı. Sarı-kırmızılı kulüp KAP’a dün yaptığı bildirimde anlaşmanın toplamda 725 milyon TL olduğunu belirtmişti.

Galatasaray ile Nef arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Galatasaray’ın stadının adı “Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu” oldu.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Nef’le sürecin başlamasına dai, “Bu süreçten sonra Galatasaray’la birlikte olmak isteyen firmalarla görüşmeler yaptık. Sevgili Erden Timur, Galatasaray’a en iyi teklifi sundu. Benim için bu birlikteliğin başka bir özelliği de var. Erden Timur içimizden biri, çok iyi bir Galatasaraylı. Erden Timur’la birlikte olmaktan gurur duyuyoruz. Sponsorluk anlaşması kanun nedeniyle TL bazında belirlendi. İkinci beş sezonu opsiyonlu olmak üzere sezonluk ortalaması 72,5 milyon TL + KDV olmak üzere toplamda 725 milyon TL’lik bir anlaşmaya imza atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Anlaşmanın mali detaylarına dair bilgiler de veren Elmas, “Forma sponsorluğundaki yeni anlaşmayla birlikte Galatasaray tarihinin en büyük iki anlaşmasını hayata geçiriyoruz. Umarım Galatasaray’a ve geleceğine büyük faydalar getirir. Bir önceki stad sponsorun bedelin senelik 30 milyon TL olduğunu da belirtelim. Türk spor tarihinin en yüksek bedelli stad isim sponsorluğunu hayata geçirmiş olduk. Sevgili kardeşim, yol arkadaşım Erden Timur’a teşekkür etmek istiyorum. İyi ki var, iyi ki bizimle” dedi.

Elmas anlaşmadaki meblağın nakit mi gayrimenkul olarak mı ödeneceği sorusunu da “Bu anlaşma 5+5 yıl ve artan rakamlarla nakit gelecek. Bu sefer stadyum isim hakkında kulübümüz ve amatör şubelere de gidecek. Nakit akışını SPK nedeniyle paylaşamıyorum ama her yılın parası belirtilen takvimlerde ödenecek” diyerek yanıtladı.

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur da bu anlaşmanın kendisi açısından önemini vurgulayarak “Baştan bir af dileyeyim, benim için kolay bir basın toplantısı değil. Bundan önce birçok toplantı yaptık ama ilkinde de böyle olmuştu… Sadece fact’lerle konuşabileceğimiz bir şey değil, insan duygularından ibaret. Galatasaray uluslararası anlamda Türkiye’nin en değerli bir iki markasından birisi. Bizim açımızdan Nef de son üç yıldır global yolculuğa çıkmış, bu vizyonla başlamış ve kendi sektörümüzde uluslararası marka olma hedefini koymuş bir marka. Bu birliktelik onur verici” dedi.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN