AnasayfaManşet Üstü"Kıbrıs politikası milli bir davadır"

“Kıbrıs politikası milli bir davadır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu ile görüştü.

KKTC’ye ziyaret gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk olarak Kıbrıs Türkü’nün özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük ile KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın mezarlarını ziyaret etti. Kılıçdaroğlu daha sonra KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu tarafından kabul edildi.

Kılıçdaroğlu, Kıbrıs Türkü için Cumhurbaşkanı Tatar’ın ciddi bir mücadele verdiğini belirterek, Cenevre’de yapılan görüşmelere htırlattı ve burada Kıbrıs Türkünün 50 yıldır verdiği mücadelenin bir anlamda farklı bir dille seslendirildiğini ama amacın hep aynı olduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu, rahmetli Küçük ve Denktaş’ın kabirlerini ziyaret ettiğini, Küçük’ün kabrinde ‘Kıbrıs Türkü hür ve bağımsız yaşamak istiyor’ yazdığını hatırlatarak, “Gerçekten hür ve bağımsız olmasını arzu ederiz, en büyük arzumuzdur” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Bizim üzerimize düşen bir görev varsa yerine getirmeye hazırız. Türkiye’de Kıbrıs politikası milli bir davadır. Siyasi partiler arasında görüş farklılıkları yoktur. Hep birlikte KKTC’nin kendi bağımsızlığı, ekonomik gücünü sürekli güçlendiren, yetiştirdiği öğrencilerle kendi adını duyuran güzel bir devlet burası” diye konuştu.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN