AnasayfaEkonomiPalandöken: 2 milyon esnaf ve sanatkar olarak aşı kampanyası başlatıyoruz

Palandöken: 2 milyon esnaf ve sanatkar olarak aşı kampanyası başlatıyoruz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkarın çatı kuruluşu olarak aşı için farkındalık kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Palandöken, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ülke genelinde 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkârın çatı kuruluşu olarak 82 Birliğimiz, 13 Mesleki Federasyonumuz ve 3 bin 200 Odamız ile birlikte Covid-19 ile mücadele kapsamında aşı için farkındalık kampanyası başlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bazı vatandaşlarımızın aşı ile ilgili yanlış önyargılara sahip olduğunu göz önünde bulundurarak aşının virüsten korunmadaki yeri ve önemini anlatmak adına ülke genelindeki tüm iş yerlerimizde aşı için farkındalık kampanyası başlatıyoruz. Bu kapsamda TESK olarak tüm sektörlerdeki iş yerlerimize ve ticari araçlara göndermek için afiş bastırdık. Aşının güvenli olduğunu, vatandaşın aşıdan korkmaması gerektiğini vurgulayarak ülke genelinde aşı olmayan tek bir vatandaşımızın bile kalmaması için kampanyamızı ay sonuna kadar başlatmış olacağız” dedi.

Mücadelemiz zaferle sonuçlanmalı

Pandemi başladığından bu yana başta esnaf ve sanatkarlar ile tüm vatandaşların bir buçuk yıldır verdiği mücadelenin artık aşı sayesinde zaferle sonuçlanması gerektiğini vurgulayan Palandöken, “Vatandaşlarımız aşı konusunda ağızdan ağıza dolaşan bilgi kirliliğine asla kulak asmamalı. Bilim insanlarının görüş ve düşünceleri dikkate alınarak hayatı güvende yaşamak için mutlaka aşı olunmalı. Hastalanma oranları ve vaka sayılarındaki düşüş, bir buçuk yıldır verdiğimiz mücadelede artık başarıya ulaşacağımızın sinyali. Pandemiden kurtularak ülkece huzura kavuşmak için tüm vatandaşlarımız sırası geldiğinde aşısını olmalı” diye konuştu.

 

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN