AnasayfaGaleriYağış geliyor

Yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yeni haftaya dair hava durumu tahminlerine göre, yarından itibaren yurdun büyük bölümünde etkili olacak yağışlarla birlikte, sıcaklıklar da düşecek. Hafta sonuna doğru hava yeniden ısınmaya başlayacak.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar yarından itibaren etkili olacak olan yağışlarla birlikte düşüşe geçecek. Sağanak yağış geniş bir alanda etkili olurken hafta sonuna doğru yurdu terk edecek. İstanbul’da bugün 26 dereceye kadar yükselecek sıcaklıklar yarın 5-6 derece kadar düşüş yaşayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Hakkari çevreleri ile Van’ın doğu ilçelerinin, gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN