AnasayfaYerel HaberlerAdanaCHP’li belediyeler asgari ücreti 3 bin lira üzerinde uygulayacak

CHP’li belediyeler asgari ücreti 3 bin lira üzerinde uygulayacak

Ak Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı 2021 yılı asgari ücreti net 2 bin 825 lira olarak açıklarken, CHP’li belediyeler ise 2021 yılında asgari ücreti 3 bin lira ve üzerinde verecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da belediye çalışanları için asgari ücretin 3 bin 100 TL olacağı müjdesini verdi. Yavaş “Yılbaşıyla birlikte belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3 bin 100 TL olmasına karar verdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın hayırlı olmasını diliyorum” açıklaması yaptı.
CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, “Asgari ücret 2 bin 825 lira olarak açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerinde çalışan personel için asgari ücret 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren net 3 bin 100 lira olarak uygulanacaktır. Çalışanlarımıza hayırlı olsun.” dedi.
CHP’li Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, belediyede asgari ücretin 3 bin 100 TL’ye çıkarıldığını duyurdu.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, belediyede görev yapan personellerin en düşük maaşının 3 bin 350 TL olacağını duyurdu.
Kırşehir Belediyesi de çalışanların maaşlarında yüzde 40’a varan bir iyileştirme yaptı.
Manisa’nın CHP’li Akhisar İlçesi’nde de Başkan Besim Dutlu asgari ücretin 3 bin 100 liradan az olmayacağını açıkladı.
İzmir Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Genel başkanımızın 3 bin 100 lira asgari ücret ödeme tavsiyesine Bornova Belediyesi olarak bire bir uyacağız” dedi.
İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da, “Asgari ücreti 3 bin 500 TL olarak uyguluyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışının tüm Türkiye’ye yansıması en büyük dileğimiz” dedi.
Mersin Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da imzaladığı toplu sözleşme ile asgari ücretin ek ödemelerle 3 bin 650 TL’ye çıkarıldığını duyurdu.
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nde de Genel İş Sendikası ile imzalanan toplu sözleşmenin ardından asgari ücret 3 bin 425 TL’ye yükseltildi.
Konya’nın Tuzlukçu İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, belediyede asgari ücreti 4 bin 500 lira yaptığını duyurdu.
Artvin’in Şavşat İlçe Belediyesi’nde CHP’li Belediye Başkanı Nihat Acar, işçilere yüzde 70 oranında zam yapıldığını açıkladı. Zammın ardından 2 bin 600 lira olan maaşlar 4 bin 400 liraya yükseldi.
Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde 2021 yılında asgari ücretin 3 bin 100 lira olarak uygulanacağını açıkladı.
Tuzlukçu İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, belediyede asgari ücreti 4 bin 500 lira yaptı.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN