AnasayfaPolitikaTV'ler vermedi, istifayı Ak Partililer doğruladı

TV’ler vermedi, istifayı Ak Partililer doğruladı

Merkez Bankası’ndaki görev değişiminin yankıları sürerken, akşam saatlerinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak instagram hesabından açıklama yaparak görevini bıraktığını söyledi. İnstagram’a inanmayıp twiter’a bakanlar, Albayrak’ın twiter hesabının kapalı olduğunu gördü. Bir süre sonra yine Albayrak’a ait olduğu iddia edilen bu kez twiter’dan “siber saldırıya uğradım” açıklaması yapıldı. Ancak bu hesap da sahte çıktı. Resmi bir açıklama olmasa da Ak Partililerin yaptığı paylaşımlar istifanın doğruluğunu ortaya koydu. Albayrak’ın görevinden ayrıldığı haberini televizyonların vermemesi dikkat çekti.

Ak Partililer istifayı doğruladılar

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, twitter’dan, “Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var” dedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili, MYK üyesi Mehmet Muş, “Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz” diye yazdı.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ise twitter hesabından, “Biz sizi çok seviyor, size inanıyor ve güveniyoruz Sn. Bakanım” paylaşımında bulundu.

AKP Ankara Milletvekili ve Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ise,Sn. Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir.” dedi.

AKP Kayseri Milletvekili ve Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da,Enerji, Hazine ve Maliye Bakanlığı döneminde milli enerji alanında devasa adımlar atan, milli ekonomiden taviz vermeyen, en zor günlerde göreve gelip gece-gündüz mücadele eden Sayın Bakanımız Berat Albayrak’ın istifasının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul görmemesini umuyoruz.” ifadelerini kullandı. 

 

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN