Erdoğan: Hüngür hüngür ağladım

CUMHURBASKANI ERDOGAN, DEPREMDEN 91 SAAT SONRA YARALI OLARAK KURTARILAN 3 YASINDAKI AYDA'NIN HASTANEDEKI GORUNTUSUNU PAYLASARAK, "AYDA'NIN TUM TURKIYE'YE SELAMI VAR" DEDI. FOTO-ANKARA-DHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enkaz altından 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin’in babası Uğur Gezgin ile telefon görüşmesi yaptı. Uğur Gezgin’e eşi Figen Gezgin’in depremde hayatını kaybetmesi dolayısıyla başsağlığı temennisinde bulunan Erdoğan, bir taraftan bu acı yaşanırken, 3 yaşındaki Ayda’nın 91 saat sonra enkaz altından kurtarılmasının herkesi mutlu ettiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı, “Ayda enkazdan çıkarken ben de hüngür hüngür ağladım. Rabbim sabrınızı artırsın. Rabbim Ayda yavrumuzu sizlere bağışladı, bütün millete bağışladı. Hep duadayız. Rabbim ölenlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza şifalar versin” dedi. Ayda’nın sağlık durumu hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz her türlü desteğimizle sizin yanınızda olacağız. Sizi yalnız bırakmayacağız. Hiç merak etmeyin” diye konuştu.

“Ayda’nın tüm Türkiye’ye selamı var”

Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da, depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nın enkazından 91 saat sonra yaralı olarak kurtarılarak tedavi altına alınan Ayda Gezgin’in hastanedeki görüntüsü paylaştı. Erdoğan açıklamasında, “İnsanlık zincirinin ebediyet halkası; çocukların kalbinde işler zaman rakkası. Güzel yavrumuz Ayda’nın tüm Türkiye’ye selamı var” dedi.

Önceki İçerikİlk kez biraraya geldiler
Sonraki İçerikCumhurbaşkanı’ndan önemli açıklamalar