AnasayfaYerel HaberlerİzmirDepremde 58 can kaybı, 930 yaralı

Depremde 58 can kaybı, 930 yaralı

 

İZMİR seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde can kaybı 58’e yükseldi, yaralı sayısı 930 olarak belirtildi. Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü İzmir’den müjdeli bir haber de geldi; 70 yaşındaki Ahmet Çitim, Rıza Bey Apartmanı enkazından 33 saat sonra enkazdan sağ olarak kurtarıldı.  Enkazdan sağ olarak kurtarılan kişi sayısı 104’e yükseldi. Enkazdan kurtarılan 896 kişinin 229’unun tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Emrah Apartmanı’nın enkazından bir erkek cesedi çıkartıldı

Depremde yıkılan Emrah Apartmanı’nda gece saatlerinde enkaz altında kalan bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Ekiplerin çalışması sonucu, kimliği henüz belirlenemeyen cesedin, bir erkeğe ait olduğu öğrenildi.

Çalışmalar Bitene Kadar 7/24 çalışılacak

Depremle sarsılan ve ikinci geceyi de çadırlarda geçiren İzmir’de, 8 binanın enkazında çalışmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, çalışmalar tamamen bitene kadar 7-24 çalışılacağını belirtti. “72 saate kadar canlı olarak ulaşabilme şansımız çok yüksek, hayatta iseler, inşallah öyle olur” dedi. Bayraklı’da Emrah Sitesi enkazındaki çalışmaları inceleyen Oktay, sahada ekiplerin canla başla çalıştığını söyledi.

Depremzedeler İçin “Alo 184”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da vatandaşların “Alo 184” hattını arayarak, bilgi alabileceklerini açıkladı. Yakınlarını arayanlar için oluşturulan hatta operatörler, operatörler arayanları ilgili hastanelere yönlendiriyor.

24 Milyon Lira Ek Ödenek

6.6 şiddetindeki depremle büyük hasara uğrayan İzmir’de arama kurtarma çalışmaları sonrası hızla yaraların sarılmaya başlanacağı belirtildi. Evleri hasar gören vatandaşlara kira yardımı yapılacağı belirtilirken, İzmir’e 24 milyon lira ek ödenek gönderildiği ifade edildi.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN