AnasayfaEDİTÖRDENTRT'de neler oluyor?

TRT’de neler oluyor?

TRT Haber’de Dağlık Karabağ’da yaşanan son gelişmeler aktarılırken, izleyicileri şaşırtan bir yazı ekrana geldi. TRT muhabiri Dağlık Karabağ’da yaşananları anlatırken, KJ’de “Azerbaycan sivillere saldırıyor” yazısı yer aldı. Haber sürerken sözkonusu yazı ekranda kalmaya devam etti. Daha önce de tepki çeken KJ’lerin ekranda yer aldığı TRT’de bir kez daha benzer durumun yaşanması, “neler oluyor?” sorusunu gündeme getirdi. Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Amaç TRT Genel Müdürü’nü sarsmak” değerlendirmesi yaptı ve İbrahim Eren’in “hesap soracağını” vurguladı.

“TRT özür diledi”

Sabah haberlerinde yer alan ve tepki çeken KJ üzerine TRT’den yazılı açıklama yapılarak, özür dilendi. Açıklamada, “TRT Haber kanalımızda savaş suçu işleyen işgalci Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılarının bölgeden canlı muhabir bağlantısıyla anlatıldığı esnada yanlış bir altyazı kısa süre ile ekrana gelmiştir. Yanlış alt yazı ivedilikle düzeltilmiştir. Yayın politikamız ve vermek istediğimiz mesajlara tamamen ters bu hatadan ötürü özür dileriz” denildi.

Konu sosyal medyada da gündeme geldi. TRT’ye tepkilerini dile getirenlerden biri, “TRT’nin uzun süre yaptığı bu skandal hata dünya basınına ‘istemeden de olsa gerçekleri yazıyorlar artık’ diye servis edilmeye başlandı” diye tweet attı.

İlk kez olmadı

TRT’de daha önce de “KJ skandalları” yaşandı. Örneğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının haberi yayımlanırken ekranda anlamsız harfler yer alırken, yine Erdoğan’ın bir konuşması canlı yayınlanırken ekranda görüntüsünün altında “Yalan söylüyor bu adam” yazısı yer aldı. Bir başka konuşması verilirken de “terörist elebaşının yalanları” yazısı dikkat çekti.

Gökçek : Amaç TRT Genel Müdürünü sarsmak

Konuyla ilgili tweet atan isimlerden Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek, “TRT’de son zamanlarda ekranda bazı KJ’ler beliriyor… Bence bu KJ’ler Genel Müdür İbrahim Eren’e sıkıntı vermek isteyen birileri tarafından yapılıyor. Amaç İbrahim Eren’i sarsmak… İbrahim Eren’in bunu yapanlardan hesap soracağından zerre şüphem yok” yazdı.

 

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN