AnasayfaEDİTÖRDENGamze atladı mı, itildi mi?

Gamze atladı mı, itildi mi?

Ankara’da özel lisede eğitim gören Gamze Açar (17), Kızılcahamam’daki bir termal otelin 5’inci katından düşerek hayatını kaybetti. Açar’ın şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı, 5 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre Gamze Açar, devre mülk satışı yapan bir firma adına internette verilen “satış danışmanı arandığı”na ilişkin ilanı görerek, telefonla aradı. Firmada çalıştığını ileri süren 4 kişiyle Kızılay’da buluşmak üzere sözleştiler. Sözkonusu kişiler, Gamze Açar’ı Kızılcahamam’da odaları devre mülk olarak kiralanan bir otele götürdü. Ne olduysa da bundan sonra oldu. Resepsiyon görevlisinin görmediği belirtilen Açar, 5. kattaki bir odaya götürüldü. Dün sabaha karşı duydukları gürültü üzerine dışarı çıkan otel görevlileri, kanlar içindeki Açar’ı gördüler. Ambulansla önce Kızılcahamam Devlet Hastanesi’ne ardından Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Açar, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

“Pencereden atladı”

Genç kızın şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Gamze Açar’ın kaldığı otel odasında inceleme yapıldı. Odada eşyaların dağıldığı ve bardak kırıklarının olduğu saptandı. İncelemenin ardından oda ve odanın bulunduğu kat mühürlendi. Açar’ı otele götüren 4 kişinin de aralarında bulunduğu toplam 5 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, ilk ifadelerinde “Gamze Açar’ın pencereden atladığını” ileri sürdüler.

“İntihar edecek birisi değildi”

Gamze Açar’ın cesedi, Ankara Adli Kurumu’nda yapılan incelemeden sonra ailesine teslim edildi. Ailesi, yakınları ve arkadaşları büyük üzüntü yaşarken, “genç kızın intihar ettiğine inanmadıklarını” vurguladılar. Açar’ın sınıf arkadaşı Kardelen Yıldız, “Gamze asla intihar edecek bir insan değildi. Neşe kaynağımızdı. Bu olay Şule Çet’in ölümüne çok benziyor” dedi.

“17 yaşındaki bir kızın bizimle çalışması mümkün değil”

Öte yandan ilanda adı geçen firmanın satış müdürü Recep Burulday, “Bizim çalışan personelimiz 9 ve 12’nci katlarda kalıyor… Zaten 17 yaşındaki bir kızın bizimle çalışması veya otele giriş yapması mümkün değil. O kişiler kendilerince internetten ilan vermişler. Bizim şirketle kesinlikle hiçbir alakaları yok” dedi.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN