AnasayfaEDİTÖRDENCinayet sonrası çay içmiş!

Cinayet sonrası çay içmiş!

Konya’nın Bozkır ilçesinde, akli dengesi yerine olmayan Mustafa Sömek’in (56) başını ve cinsel organı keserek öldüren Mücahit Minaz’ın (41) cinayetin ardından kanlı elbisesiyle kahvehaneye gidip, çay içtiği ortaya çıktı. Şizofreni tedavisi gördüğü öne sürülen Minaz, “Bir şeyler mırıldanıp duruyordu. Öldürmek istedim, öldürdüm” dedi. Mücahit Minaz tutuklandı.

Olay, Cumartesi günü saat 00.10 sıralarında Yukarı Mahalle Ahmet Yaşar Caddesi’ndeki Zengibar Anadolu Lisesi yanındaki alanda meydana geldi. Sokak içerisinde ceset olduğunu görenler polisi aradı. İhbar üzerine adrese giden polis ekipleri, başı ve cinsel organı kesilmiş cesedi buldu. Cinsel organı vücudun yanında, başı ise lisenin bahçesine atılmış olduğu belirlendi. Mustafa Sömek’e ait olduğu belirlenen ceset ve başı, otopsi için Bozkır Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Sömek’in de akli dengesinin yerinde olmadığı öğrenildi.

Olayı araştıran Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin Almanya’da yaşayan ve kısa bir süre önce memleketi Yalıhüyük ilçesine tatile gelen Mücahit Minaz olduğunu belirledi. Olayın ardından kanlı elbisesiyle bir kahvehaneye gelip çay içtiği ortaya çıkan Minaz, taksiye binerek kaçtığı Yalıhüyük’te gözaltına alındı. Şizofreni tedavisi gördüğü öne sürülen Minaz’in ilk ifadesinde, “Bankamatikten para çekiyordum. Bir şeyler mırıldanıp duruyordu. Öldürmek istedim, öldürdüm” dediği öğrenildi. Minaz, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN