Türk-Rus Mutabakat Zaptı imza töreni görüntüleri paylaşıldı

MILLI SAVUNMA BAKANI HULUSI AKAR ILE RUSYA FEDERASYONU SAVUNMA BAKANI SERGEY SOYGU ARASINDA GERCEKLESTIRILEN IMZA TORENI, VIDEO KONFERANS YONTEMI ILE GERCEKLESTIRILDI. FOTO-ANKARA-DHA

Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Hulusi Akar ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun video konferans yöntemi ile mutabakat zaptı imzaladıkları törenin görüntülerini paylaştı.

Bakan Hulusi Akar ile Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu arasında gerçekleştirilen imza töreni, video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi. Bakan Akar, karşılıklı atılan imzaların ardından yaptığı açıklamada, bu sonucun sağlanmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in önemli etkisinin olduğunu belirtti.

Ateşkesin sağlanmasında önemli bir adım

Atılan imzalarla birlikte Karabağ bölgesinde ateşkesin, huzurun sağlanmasında önemli bir adım atıldığını vurgulayan Akar, “Yapacağımız bu çalışmanın bölgeye yararlı, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlık Karabağ’daki ateşkese ilişkin, “Ateşkesin kontrolü ve denetimi için oluşturacağımız Ortak Türk- Rus Merkezi ile ilgili mutabakat zaptı bu sabah imzalandı” ifadelerini kullanmıştı.

 

Önceki İçerikKalabalık cadde ve sokaklarda sigara yasağı geldi
Sonraki İçerik2028’de ne olacak? Dünyanın her yerine Li-Fi ile bağlanacağız