AnasayfaYerel HaberlerAnkaraKuğulu Park’ta 4 metre yüksekliğinde buz kütleleri oluştu

Kuğulu Park’ta 4 metre yüksekliğinde buz kütleleri oluştu

Ankara’da etkili olan kar yağışı sonrası hava sıcaklığında eksi 10 dereceye kadar düşmesi sonucun da kentin simge yeri olan Mogan Gölü tamamen buz ile kaplandı. Kuğulu Park’ta bulunan fıskiyelerden çıkan suyun donması sonucunda ise yaklaşık 4 metre yüksekliğinde buz kütleleri oluştu.

Ankara’da etkili olan kar yağışı sonrasında hava sıcaklığında eksi 10 derece kadar düşmesi sonucunda Gölbaşı ilçesinde bulunan ve Barselona Sözleşmesi çerçevesinde 15 özel koruma bölgesinden bir tanesini oluşturan Mogan gölü tamamen buz tuttu.
Göl içerisinde bulunan karabatak kuşları ise kendilerine alan bulmakta zorlandı. Donan göl ve içerisinde bulunan karabatak kuşları ise vatandaşlar için kartpostallık görüntüler oluştu.
Başkentin simge ve uğrak yeri olan Kuğulu Park’ta bulunan fıskiyelerden çıkan suyun ve havuzun buz tutması sonucunda yaklaşık 4 metre yüksekliğinde 3 tane ayrı ayrı buz kütlesi oluştu. Parka gelen vatandaşlar oluşan buz kütleleri görünce şaşkınlığa uğradı.Parkta bulunan kuğular ise havuzda oluşan buzların üstünde dolaştı.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN