SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Sakinlik ve sağduyu ile hareket etmek her zamankinden önemli

 

 Bu hafta sonunda Güneş Oğlak, Ay Koç burcunda gireceğiz. Ay’ın son dördün enerjisiyle her şeye hâkim olma ve kontrol etme isteği ağır basacaktır. Yanı sıra, Jüpiter yönetimindeki Yay burcunda hareket ettiği için, tepkiselliğimiz artabilir ve haksızlık olarak atfettiğimiz şeylere karşı doğal ve dürtüsel tepkiler gösterebilirsiniz. Özellikle hafta sonu boyunca hayatın üzerinize doğru geliyormuş gibi hissettiren konularına ve gelişen koşullara karşı genel bir acelecilik ve fevrilikle cevap verme eğiliminiz olabilir. Bu noktada sakinlik ve sağduyu ile hareket etmek her zamankinden önemli olabilir. Merkür’ bu ayın 15’inden itibaren retroya giriyor olduğu için, önümüzdeki hafta sonuna kadar olan etkide hissedilir şekilde iletişim kanallarında aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Kendinizi anlatmak veya diğerini anlamak için ekstra çaba ve efor sarf ediyormuş gibi düşünebilirsiniz. Oluşları yönetmekte zorlanabilirsiniz veya beklentilerinizin askıda kalarak istediğiniz hızda ilerlememesi içinizdeki isyan duygusu tetiklenebilir. 

‘Bu tamamen vazgeçmek anlamına gelmez’

Böyle zamanlarda olduğu gibi bazı günler, yaşadıklarınıza bir anlam vermek veya bir cevap bulma mücadelenizi bir kenara bırakarak bir süreliğine başka birşeylere odaklanmanız gerekebilir. Bu tamamen vazgeçmek anlamına gelmez. Özellikle bu hafta sonu enerjinizi fiziki bedeninizi de içine alan birtakım faaliyetlerle yormanız kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olabilir. Sonuçta imkanlarınız dahilindeki eylem planlarını hayata geçirebilecek güce sahipsiniz. Niyetlerinizi önümüzdeki günler için belirleyerek ve gerekli önlemleri alarak üzerinize düşeni yapmak yeterli olacaktır. Hafta sonu içinizdeki hızı ayarlamanız gereken enerjilerin etkisi altında kalacağınızdan zaman konusu tekrar gündeminize gelerek kendisini hatırlatabilir. Bazı şeyleri yapmaya zamanınız yetmezken bazı şeyler yapmak için doğru zamanın ne zaman olduğu konusunda içsel gerilimler ve ikilemler yaşayabilirsiniz. Doğru zamanlamayla hareket edebilmek için kendi yüksek benliğinizle irtibata geçmeniz ve özellikle Neptünyen enerjiyle kalbinize ilham şeklinde doğmasına açık kapı bırakmanız sağlıklı olacaktır. 

Bilmeniz ve hatta kalben en emin olmanız gereken konu, herkes için ilahi bir planın olduğu ve doğru zamanlamayla mutlaka hayatlara tezahür edeceği gerçeğidir. Bu nokta bir teslimiyet ve kabulleniş noktası olmaktan ziyade, hayatı algılama ve anlamlandırma konusunda oldukça yardımcı olabilir. Kendi içsel bilişiniz Oğlak gücü ve iradesiyle hayata geçirmeniz gerekenler konusunda netlik yakalamanıza yardım edecektir. Bu inançla hareket ederken, bir şeylere yönelik yoğun arzunuzun sağlıksız bir bağımlılık haline gelmediğinden emin olarak hareket etmelisiniz. Konularınıza sadakatle bağlılık ve güçlü yeterlilik duygusu sorunlarınızı halletmeniz için yetip de artacaktır. 

Şu anda kendinizi aceleyle bir karar verme veya eylem yapma dürtüsü içinde bulsanız dahi, konulara belli bir mesafeden ve sağduyuyla bakma gerekliliğini hatırlamalısınız. Belki de şu anda konuların veya insanların kendiliğinden sizden uzaklaşmalarına izin vermeli ve neler olacağını gözlemlemelisiniz. Bu her zaman kolay olmayabilir ve özellikle bu hafta sonu sabırsızlık duygusu sizi ele geçirebilir. Gerçekten akışı ve oluşu gözlemlemek bir şeylere karar vermek için en önemli adım olduğundan ne kadar yüksek alıcılık ve perspektif zenginliğiyle olayları kavrarsanız o kadar sağlıklı kararlar verip ona uygun adımlar atabileceğinizden emin olabilirsiniz. 

‘Acelecilik ve fevrilik yolunuzu tamamen kaybetmenize sebep olacaktır’

Hayat çoğu zaman insana rağmen ve insan için ilerlerken, kontrollü ve hedef odaklı gitmek kolay olmayacaktır. Bizden insan olarak istenilen, agresyon, öfkeli bir sabırsızlıkla değil, sakince ve çok yönlü şekilde hayatı idare etmektir. Herhangi birşeye karar verip uygulamadan önce sonuçlarını göz önünde bulundurmalı ve buna bağlı olarak gerekli seçimleri yapmalısınız. Bununla birlikte kendinizi kararsızmış gibi hissetmek son derece sinir bozucu hissettirebilir ve bu duygu sanki bir kayıp yaşayacakmışsınız gibi bir tür kaygı bozukluğuna sizi götürebilir. Bu noktada acelecilik ve fevrilik yolunuzu tamamen kaybetmenize sebep olacaktır. Başkalarının sizin yerinize seçim yapmasına izin vermemek için içsel ve dışsal kontrolünüzü maksimum ölçüde kendi bünyenizde toplamalısınız. Seçimlerinizin sorumluluğunu ancak ve ancak sizin üstlenmeniz gerekeceği bilinciyle hareket etmeli ve kimseye bu konuda meydan bırakmayacak şekilde kendinizden emin bir duruş sergilemelisiniz. Bunlara rağmen yaptığınız seçimlerin sonuçları beklediğiniz gibi gitmediğinde veya istemeden de olsa yanlış seçimler yaptığınızda emin olmanız gereken tek şey, kozmik düzen ve sistemde fırsatların hiçbir zaman tam olarak tükenmeyeceğidir. Retro gündemlerle konular yeniden önünüze gelecek ve size doğru seçimler yapabilme fırsatları tekrar doğacaktır. Kalbinizde ilahi plandan sonsuz desteklerle ilerlediğinizi bilmelisiniz. 

‘Aldığınız her nefes değerlidir ve bünyenize zindelik verecektir’

Etrafınızdaki insanların sizin hızınıza uymasını beklemek de hatalı bir bekleyiş olabilir. Her şey size çok yavaş ilerliyor gibi görünebilir, hatta içsel bir tükenmişlik hissiyle ne yapacağını bilmez halde sağda solda dolanabilirsiniz. Bu noktada doğada bir yürüyüş yapın, biraz dolaşmak ve hava almak için dışarı çıkın. Biraz egzersiz yapın ve kafanızdaki bütün negatif düşünceleri topraklayın. Derin derin nefesler alarak kendinize hayatınızdaki her şeyin yolunda olduğunu ve her şeyin tam olarak olması gerektiği gibi ilerlediğini söyleyin. Aldığınız her nefes değerlidir ve bünyenize zindelik verecektir. 

Mutlu, keyifli ve huzurlu bir hafta sonu dileğiyle kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.