SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Özgürlük, keşifler ve arkadaşlık yeniayı 

 

Hafta sonu enerjisinde Ay Kova burcundaki yeniaya doğru giderken Oğlak Ay’ı ile balsamik evreyi çalıştıracak. 

Cumartesi ve Pazar Ay Oğlak burcunda ilerlerken, öncelikle Mars ve Venüs ile ve sonrasında Plüton ile açıya girerek önünüzdeki hafta başında Salı günü kesinleşecek Kova burcu yeniayını aktifleştirecek. Dolayısıyla hafta sonu ve hafta başında Satürnyen etkili bir yeniay enerjisi yaşayacağız.  

Astrolojik olarak Oğlak ve Kova burçları, Satürnyen disiplinin çalıştırılması gereken zamanlara işaret eder. Kova burcunda zamanın yöneticisi olan Satürn, temel anlamı alma verme yasası ve insanlara yada ilişkilere doğru değeri vermek / belirlemek üzerinde yeniay etkisini gerçekleşecektir. Özellikle Oğlak seyahatli Ay, Venüs ve Plüton ilişkisinde maddi konular, paranın değeri, maliyetleri tartmak ve değerleri belirlemek yönünde çalışacaktır. Sağ duyulu ve öz güveni yüksek olan Oğlak, yeniaya doğru giden evrede sorumluluk bilinciyle hareket edilmesi gerektiğinin altını çiziyor. 

Her yeniay evresi öncesi önemli zamanlardır. Yeniay’a doğru başlatma enerjisi hakim olduğundan, özellikle istek, dilek ve niyetler bu evrelerde belirlenmelidir. Oğlak etkili Ay ve Kova enerjili Satürnyen yeni ay ile ne için niyet belirlediğinize dikkat etmelisiniz. Çünkü onu elde edebilirsiniz. Daha sonra hatta onunla birlikte gelen sorumluluk yüklerini de taşıyabilir olduğunuzdan emin olmanız beklenir. İnsan birşeyi çok arzuladığında ve arzuladığı şey ona verildiğinde, gerçekten o şeyin duygusal, psikolojik, fiziksel, maddi ve manevi yükünü taşıyıp taşıyamayacağı ile de yüzleştirilir. Kendinizi her zaman arzu ettiğiniz bir durumda bulabilirsiniz. Ancak bazı zamanlar arzu ettiğiniz şeyler ile kendi varoluş bilinciniz eşit olmayabilir. İşte bu noktada Satürnyen etkili yeniay ile, arzu ettiklerinizle onlara sahip olma gücünüz test edilecektir. Çünkü insan çoğu zaman kendi aleyhine istek ve arzularda bulunur ve fakat bunlar her zaman faydalı sonuçlar doğurmayabilir. Bazı zamanlarda sistemin verdiği şeylerin yükünü taşımak başlı başına bir sorumluluk almak anlamına gelir. Örneğin ünlü ve şöhretli olmak isterseniz, ünün ve şöhretin getirdiği yoğun etkileşimler sebebiyle özerklik ve mahremiyet haklarınızı kaybedebilirsiniz veya milyoner olmak isterseniz, parayı yönetmekten veya vergi ve gelirleri sürekli hesaplamaktan sorumlu olmanız gerekebilir. Dolayısıyla mali piyasalardaki inişlerin ve çıkışların bedelini ödemekle yükümlü olabilirsiniz. Bu noktada kozmik düzen insanlığın her zaman kaldırabileceği sorumlulukları alabilmesi yönündeki enerjilerini aktifleştirir. Doğrusu kozmik sistemin düzenini anlamak ve kendi içindeki alma verme dengesiyle ilerleyerek hem gereksiz sorumluluklardan özgürleşmek ve hem de içsel keşiflerle gerçek kimliği yada kapasitesi hakkında bilgi sahibi olarak neyi istemesi veya neyi istememesi gerektiği konusunda aydınlanmak arzuzu olmasıdır.  

Bu yeniay enerjisindeki ana mesaj, kendinizi kurban modundan çıkarmanıza yardımcı olacak öz soğurmaya ve farkındalığa sahip olabileceğinizin altını çiziyor. Karşılıklı bağımlılık çalıştırdığınız dinamikler veya adını istek, hayal veya arzu koyduğunuz ve fakat egosal mücadeleler içinde olmanızı gerektiren konulardan tamamen özgürleşebilirsiniz. Hayata yanlış bir dinamikle kontrol duygusu içinde tutunma eğiliminden vaz geçmelisiniz. Birçok formdaki yaşam planında sadece verici değil aynı zamanda alıcı rol oynamanız gerektiği bilinçlere bu yeniay enerjisiyle yerleştirilecektir. 

Bu noktada diğerleri kendinizi kanıtlamaya devam etmeniz yolunda sizi zorlayabilir. Ancak her türlü dengesizlikten uzak durma zamanında olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Hem vermenin hem almanın ihtiyacını çok doğru bir şekilde dengelemelisiniz. Kuzey Ay Düğümü Boğa etkisiyle hayattaki her şeyin çok daha tatmin dolu, doyurucu, haz ve sağlamlık odaklı olmaya doğru yönlendirildiğini bilmelisiniz. Bu yeniayın anahtar kavramları, Kova’nın evrensel bir burç olması sebebiyle, bireysel alanları koruyabileceğiniz yüksek bir yetkinlik alanı oluşturmak, kendine ve başkalarına karşı sevecen bir duyarlılıkla yardımsever ve nezaketli olmaktan geçecektir. 

Bu hafta sonu, Ay’ın balsamik enerjisiyle elinizi kalbinizin üzerine koyun ve derin bir nefes alarak minnet duygusu içinize çekerek nasıl hissettiğinizi gözlemleyin. Eğer kendinize biraz zaman vererek bunu yapmaya devam ederseniz, dünya planındaki kozmik düzene uyum sağladığınızı hissedebilirsiniz.  Bu şekilde çevrenizde tanıdığınız diğerlerini ve hatta tanımadıklarınıza bile şefkatli bir hassasiyet gösterebilirsiniz. Şimdi ve şu zamanda Dünyanın çektiği acılara tanık olurken bir tür  iyilikseverlik ve hürmet duygusu geliştirilmelidir. Şimdi bu acıları hem kendiniz ve hem de diğerleri için azaltmanın ve hayatınızın her alanında evrensel ve hümanist bir yaklaşıma odaklanmanın zamanıdır. Özellikle bu hafta sonu, kendiniz veya hiç tanımadığınız birileri için kasıtlı olarak nazik bir şeyler yapabilirsiniz. Bir yabancının gözünün içine bakıp gülümsemek bile emin olun ki hayatınıza dünyalar kadar fark katacaktır.  Kendinize insanlığa nasıl hizmet edebilirim ve dünyanın çektiği ıstırabın çözümüyle hangi kapasitede uyumlu olabilirim? Sorularını sorarak işe başlayabilirsiniz. 

Kova enerjisi gerçek dostlukların ve seviyeli ilişkilerin altını çizer. Birbirine olan sevgi ve ilgisini o kişiyi üst plandan anlamaya çalışan zihin odaklı bir burç olduğu bilgisiyle hareket etmelisiniz. Basit ama çok şey ifade eden samimi ve sevecen eylemler kendinizi yalnız hissetmenize de engel olacaktır. Kova arkadaşlığı olabilecek en somut haliyle yaşamın içine almanıza yardım edecektir. Bu sebeple özellikle Merkür retrosu bitmeden hemen önceki günlerde yaşadığımızı da düşünerek kendinizi olabilecek en açık şekilde ifade etme yöntemlerini bu yeniay enerjisiyle açığa çıkartabilirsiniz. Sesiniz, yüz ifadeleriniz, jestleriniz ve hareketlerinizle iletişim kurun, sevginizin sadece konuştuğunuz kelimelerin ötesinde kendini ifade etmesine izin verin. Oğlak ve kova enerjili Ay, hayattaki en önemli desteğin ve varlığın mevcudiyetten geçtiğini simgeler. Bu nedenle değer verdiğiniz kişilerle tam olarak birlikte olmaya niyet edebilirsiniz ve onların sahip olduğunuz sevgiyi, şefkati ve takdiri hissetmelerine niyet edebilirsiniz. Böylece hayatınızdaki sevgiyi, dostluk ve arkadaşlık ifadelerini birleştirerek birlikte olacağınız farklı oluşumların tohumlarını atabilirsiniz. Hafta sonunda kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırın. Arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirin ve asla yalnız olmadığınızı bilin. 

Kolektife sevgiyle bilgi ve şifa olsun. 

Yazarın Diğer Yazıları