SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Hayatınızdaki en yüksek idealinize giden yolu gösteren işaretler önünüze serilecek

 

Hafta sonu enerjisinde Güneş Kova, Ay Başak ve Terazi burçlarında ilerlerken hayatınızdaki en yüksek idealinize veya hayrınıza giden yolu gösteren işaretler önünüze serilecektir. 

Satürnyen doğasıyla hem rasyonel olurken aynı zamanda kuralları ve disiplini kuran olmayı da seven özgürlükçü ve bireysel Kova burcu enerjisiyle dolu dolu bir ay bizi bekliyor. Güneş Kova’da olduğunda asaleten düşük konumdadır. Bunun anlamı yaşam enerjisini sadece kendisinin varlığına değil, diğerlerinin varlığına bağlı kılmasından kaynaklanır. Bizlik kavramını en ideal şekilde açığa çıkartan tek burç olan Kova, evrensel ve hümanist bakış açısıyla insanlığa önder olan özellikleri kendinde barındırır. Prensipleri olan, prensipleri olan insanları seven ve destekleyen, evrensel adalet, eşitlik, dürüstlük ve bilimsellik ihtiyacında olan Kova’lar dışarıdan gözlemlenenin aksine çoğu zaman bilinenin ötesindeki hassasiyeti, duygusallığı, empatiyi ve vericiliği içinde barındırır. Tam da zamanın enerjisindeki Satürn’ün istediği gibi, herkesi ve her şeyi eşitlik prensibi içinde koruyan ve kollayan enerji bu ayın ana temalarından biri olarak zamana damgasını vuruyor. Kova’nın bireyselliğine en büyük işaret olayları duygusal platformda ele alırken mesafelere ihtiyaç duyarak kendi özgün potasında eritmek veya sindirmektir. İşte tam da bu noktada Başak Ay, Kova’ya ihtiyacı olan detaylı ve analiz odaklı bakış açısını getirerek konuları rasyonel bir zihinle ele almasına yardımcı olacak. 

Kova Güneş’i konulara olan mesafeli ve eşitsel bakış açısıyla yönetebilecek güce sahip olacak

Özellikle cumartesi günü Başak burcundaki Ay ve Mars Yay ile gökyüzünde gergin açıları tetiklediğinde, dürtüsel ve eylem yapma odaklı Mars, eleştirel ve gereklilik odaklı olan Ay ile çatışmaya girdiği zaman, Kova Güneş’i konulara olan mesafeli ve eşitsel bakış açısıyla yönetebilecek güce sahip olacak. Bu noktada kural koyucu olmayı ve insanları gruplar içinde toplamayı seven Güneş, olması gerekenler ile olanlar arasındaki dengesizliği olabilecek en mükemmel seviyeye çekmeyi başaracaktır. Bu noktada yine Kova’da Retro yapan Merkür’den de destek alacağını söylemek doğru olur. Özellikle Merkür bu dönemde geçmişten gelen konuları tekrar ve tekrar ele alma enerjisinde olduğundan, geçmiş tecrübe ve yaşanmışlıkların geleceğe yol göstermesi anlamına gelecektir. Merküryen Başak Ay’ı ile birlikte geçmiş duygular zamanın enerjisiyle tekrar tetiklendiğinde, ne kadar acı verici veya üzüntüleri hatırlatıcı şekilde olursa olsun, Güneş’in hakimiyet ve gücüyle çözüme kavuşturulamamış ne varsa çözümlenecektir. Bu yüzden ailenizle, sevdiklerinizle, iş ortaklarınızla, partnerlerinizle, çalışma arkadaşlarınızla, yakın çevrenizde sürekli iletişim ve etkileşim içinde olduğunuz insanlarla yakın veya uzak temaslarınız hafta sonu enerjisiyle artacaktır. Çok fazla konunun gündeme gelmesi ve çözüm beklemesi ihtiyacı yükselecektir. Konuşulması gereken konuları, madde madde sırayla ve her birini analitik bir zihinle düzenleyip yapılandırarak eylem planı oluşturmanız için gökyüzü bütün gücüyle insanlığa destek veriyor olacak. Özellikle önemli ailevi görüşmeleri, iş toplantılarını, yarım kalan projeleri, daha sonra üzerinde daha detaylı görüşmek ve son şekle getirmek istediğiniz bütün konuları gündeme getirebilir ve Merkür Retro’su bitiminde karara bağlayacak şekilde son hazırlıkların yapılmasını sağlayabilirsiniz. İş bitirici Güneş ve Ay, Mars’ın aşırıya giden hatta belki hadsizleşen, iyi yapayım derken işin suyunu çıkartan ve fakat bir o kadar canlı ve heyecanlı olan Mars’ı en güzel şekilde yönetebilmenizi sağlayacaktır. 

Uzun zamandır beklediğiniz haberler olumlu şekilde size ulaşacaktır

İlişkiler anlamında bu dönemde, geçmişten gelen insanların ve ilişkilerin sizi arayıp soracağına emin olabilirsiniz. Ya da uzun zamandır beklediğiniz haberler olumlu şekilde size ulaşacaktır. İletişim pek çok farklı kategoriden yoğun şekilde artacağından hafta sonu enerjisiyle bol bol telefon görüşmesi, mailleşme, karşılıklı buluşma ve görüşme şeklinde kendini gösterebilir. Hatta pazar günü Ay’ın Terazi burcundaki transitiyle birlikte Güneş ile olumlu bir açıya girmesi sebebiyle gökyüzünde havanın soğuk ama ilişkilerin sıcak estiği bir zaman enerjisi yaşayabilirsiniz. Uzun zamandır konuşmadığınız konularda içinizi dökebilir, duygularınızı paylaşabilir, çözümler üretebilir, sevdiklerinizle sıcak ve samimi birtakım ilişkiler kurabilirsiniz. 

Gökyüzünden size ulaşan mesajları da bu dönemde işaretler şeklinde okumaya odaklanabilirsiniz. Söylenilen ve aktarılan mesajların alıcısının siz olduğunu unutmayın ve gökyüzünün rehberliğini almaya açık olun. Çevrenizdeki insanların uyarılarını pozitif şekilde ele aldığınızda onlardan sadece iyilik geldiğine tanık olabilirsiniz. Bu süreçte amaçlarınıza ve hedeflerinize tutkuyla odaklanmalısınız. Satürn Kova’nın istediği disiplini hayatları içinde gösterenler uzun vadede mutlaka hedeflerine ulaşacak desteği alacaklardır. 

Önümüzdeki bir buçuk yıllık süre boyunca, sakinlik ve sabırla aşamayacağınız hiçbir konu olmayacaktır

Bildiğiniz gibi kadersel gidiş yolu anlamına gelen Ay düğümleri Boğa burcunu işaret ediyor. Boğa’nın zenginlik, refah, sadakat, sevgi ve aşk ile doyum ve uyum enerjisinin açığa çıkması kaçınılmazdır. Önümüzdeki bir buçuk yıllık süre boyunca, sakinlik ve sabırla aşamayacağınız hiçbir konu olmayacaktır. Yanı sıra gelirleriniz de ve ilişkilerinizde istikrar yaratabileceksiniz. Refah kaliteniz artacak, doyum ve huzur enerjinizin yükseltilmesi hedeflenecektir. Satürn Kova ile eski alışkanlıklarınızı kırarak yepyeni alışkanlıklar edinme zamanında olduğunuzu bilmelisiniz. Satürn’ün Düğümlerle karelendiği enerjiyi açığa çıktığında, artık sizi zehirleyen, toksik ve zarar verici ilişki modelleri veya artık fayda getirmeyen gelir kaynaklarını revize ederek yeniden yapılandırma etkisinde olacağız. Bu gökyüzünün insanlığa vermiş olduğu değerli zamanlardan biridir ve içinde önemli fırsatlar barınır. Bireysel haritalar bazında maksimum etkinin açığa çıkacağı bu çok verimli zaman diliminin herkese en yüksek fayda getirmesi dileğiyle hepinize mutlu hafta sonları olsun. 

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.