SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Gökyüzü insanları birbirleriyle bağlantıda olmaya davet ediyor

 

Hafta sonunda Ay İkizler, Güneş Oğlak burcunda gireceğiz. Güneş’in büyük dönüştürücü ve tabuları yıkıcı gezegen Plüton ile kavuşması pazar günü gerçekleşecek. Bu göksel sembolizma tam bir dönüşüm türbülansı içinde olduğumuza işaret ediyor. Kendi sınırlarınızla veya sınırsızlıklarınızla yüzleşeceğiniz bir dünyaya açık olmalısınız. Bu noktada hayattan beklentilerinize dikkat etmelisiniz. Bu dönem garantici olabilme zamanı değil, işler tam olarak planladığınız gibi gitmeyebilir veya tersine planladığınızın ötesinde muhteşem fırsatlar şeklinde de önünüze gelebilir. 

Plüton yıl içinde dört kez Güneş ile açıya girer. Her bir etkisi bünyelerde kalıcı dönüşüm yaratır. Özellikle kavuşum enerjisinde olduğu zamanlarda aynı bu hafta sonu enerjisinde olduğu gibi, ruhta açılması gereken bir kapı açılır ve kendinize her zaman olduğundan daha yakın olarak içsel bir güvenlik alanı oluşturmanıza izin verilir. Bu gökyüzü bizi kendi içsel planımızla bağlantıya geçiriyor, katı sınırlar, kalkanlar, koruma duvarları veya savunmasız olduğumuz konularla yüzleştirerek bunların üzerine çıkmamıza yardım ediyor. 

Ay’ın İkizler’de olduğu hafta sonu enerjisi boyunca Merkür’de Retro enerjisini tam olarak aktifleştirmiş olacak. Bu çok değerli gökyüzü zamanı, dünyayla ve kendinizle derin ve anlamlı bir bağlantıya çağrılıyor olduğunuzun göstergesidir. Bu dönemde ilişkiler birer ayna görevi görecek ve kendi kalıplarınızı görmenize yardımcı olacaktır. İnsanların size yansıttığı her şey, sizin çevrenize yaydığınız bir enerjinin yansıması olacaktır ve bunun farkına varanlar kişisel gelişimlerini ilerletebilir. 

Gökyüzü şimdi her zamankinden daha güçlü olarak insanları birbirleriyle irtibatta ve bağlantıda olmaya davet ediyor. Merkür retrosu boyunca uzun zamandır görüşmediğiniz insanlarla bir araya gelebilir, gecikmiş toplantılarınızı ayarlayabilir, bitirilmesi ve tamamlanması gereken projelerinize ağırlık verebilirsiniz. Kova’daki Retro Merkür Güneş’in de Kova’ya girdiği 23 Ocak günü kavuşarak bu hafta sonu boyunca açılan kaotik ve derin dönüşümlere açık bilgilerin benliğin merkezine ulaşmasına yardımcı olacaktır. Kendinizdeki ilerleyişi görmek bakımından bu süreci içsel gözleme ayırmalı ve hedef ve plan programlaması yapmalısınız. İçinizde hala aktif olan ve değişmesi veya iyileşmesi gereken şeyi görebilir halde olacaksınız. Başkalarının aynalığında kendinizi keşfettikçe önünüzde belirsiz giden yol açılacak ve önünüzü daha çok görebilir hale geleceksiniz. 

Yanı sıra zamanın kalitesindeki Venüs retrosu etkisiyle, ilişkileriniz de masaya yatırılacak. Romantik bağlar ötesindeki ilişkiler de gündeme gelecektir. En yakın arkadaşlarınız, çalışma veya iş ilişkisi içinde bulunduğunuz insanlar ve aile dinamiklerini merkeze almanız gerekecek. İlişkileri iyileştirmek için olağanüstü fırsatlar yakalayabilirsiniz. Dürüstlük ve özenle hareket edildiğinde nasıl ortak bir bakış açısıyla dünyaya birlikte açılabileceğinizi görebilirsiniz. Ayrıca, yakın ilişkiler de kişisel gerçekliğinize ayna tutacaktır. Romantik bağlar içinde olduğunuz insanların sizden ve hayattan beklentilerini görebilir, risk alabilir, kusurlarıyla bile karşınızdaki insanı kabul edip edemeyeceğini sorgulayarak nihai kararlara varabilirsiniz. Tamam mı devam mı kararları almak için gökyüzü bütün etkilerini gönderiyor olacak. 

Maddi olarak hayata baktığımızda özellikle bu dönemde kalıcı değil geçici krizleri fırsata döndürmek yönünde güçlü bir eğilim hissedebilirsiniz. Özellikle maddi olarak ulaşmak ihtiyacında olduğunuz bir hedef varsa planlarınızı uzun vadeli yapmaya odaklanmalısınız. Sabır ve istikrar bu dönemin anahtar konularıdır. Hayatı daha üst bir plandan gözlemleyerek görüşünüzü geliştirmelisiniz. Büyük resmi görerek öngörü ve bilgiyle hareket etmelisiniz. Maddi konularda istikrarı yakalamanın yolu daha önceki tecrübelerle edindiklerinizdir. Kendinizi ve koşullarınızı daha ayrıntılı olarak değerlendirmeli ve birbiriyle bağlantılı konuları detaylıca analiz etmelisiniz. Kova Merkür retrosu, teknoloji, bilimsel uğraşlar, akademik faaliyetler, endüstriyel projeler, kripto paralar vb konularda daha geniş bir platformda bilgi sahibi olmanıza yarayacak fırsatları içinde barındırıyor. Bu nedenle kendinizi esnetin ve dünyanın geldiği yeni yeri keşfetmeye hazır olun. Bu durum özellikle bazıları için teknolojik faktörlerin günlük hayat içine uyarlanması anlamına gelecektir. Sağlık kontrollerinizi, check up vb randevularınızı da bu sürede tamamlayabilirsiniz. Özellikle vücut ritmi, tansiyon ve göz hastalıklarına karşı temkinli olmanız da fayda olacaktır. Bunların haricinde yeni bir vizyon ve bakış açısı elde edebileceğiniz pek çok fırsat da önünüzde serilecektir. 

Zamanın kalitesinde bilmeniz gereken en önemli şey şimdi şu anda, her türlü dönüşüme açık olmaktır. Hayatınıza giren insanların bir amacı olduğunu bilmelisiniz. Sizi bir sonraki aşamaya taşıyacak bilincin, şifanın ve özgünlük seviyesine çıkarmanın yolları diğer insanlar vasıtasıyla olacaktır. Her biriniz için sonuçlar değişse de bu her zaman karşılıklı bir deneyimdir. Kendinizde insanları size doğru çeken büyük bir çekim gücünü yaratabilmek için kendinizi aşmanız hedefleniyor. Her türlü isteksizlikten, güçsüzlükten, yetersizlikten, negatiflikten ve olumsuz bakış açılarından kendinizi kurtarmalısınız. Hayatınıza bu dönemde girecek insanların ruh eşleriniz olduğunu bilmelisiniz. Ruh eşleri bir ömür boyunca arkadaşlarınız olabilir veya hayatınız da kısa süreli zamanlarda bulunabilirler. Hangi durum olursa olsun hiç fark etmez çünkü asıl amaç şimdi muhtemelen anlayamayacağınız şekilde değişip dönüşmenizdir. Hayatınıza bu dönemde giren veya tam da bu dönemde çıkan insanlar üst planda sizin en değerli ruh eşleriniz olarak görev yapmaktadır. Bu hafta sonu çevrenizdeki insanlara dikkat edin ve onları gözlemleyin. Hepsi birer deneyim aracı olarak hayatınızda vardır. 

Hayatı en derin anlamlarıyla düşünmelisiniz. Yaşam arzunuz o kadar güçlü olmalıdır ki, hayatta durduğunuz statü, pozisyon ya da ilişkiniz ne kadar sürerse sürsün asla yıkılmaz bir bütünlük, benlik ve kimlik inşaa etmeniz gerekiyor. Bunların hepsi sonuçta ruhsal, duygusal, manevi, huzurlu ve tatmin dolu içsel bir hale bürünmeniz için görevlendirilmiş varlıklardır. Hayallerinizi destekleyen mükemmel insanları hayatınıza çekmeye başladığınızda size doğru yolu gösterecek mentorlar, iş ortakları, yardımcılar, yatırımcılar, çalışanlar, yaratıcı ortaklar, arkadaşlar ve hatta yabancı insanlar bile size birtakım kapıları açacak ve böylece iş birliği yaparak kendinizi yükselteceğiniz refah düzeyleri yaratmanıza yardım edeceklerdir. Birlikte yaratmanın ve var olmanın gücüyle hareket ederek olabilecek en üst iyilik halini kolayca kendinize çekebilir hale geleceksiniz. İletişimde açık olmaya, alıcılığa ve esnekliğe odaklanın. 

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun. 

 

Yazarın Diğer Yazıları