Trabzonspor’un rakibi belli oldu; Başkan Ağaoğlu’ndan ilk değerlendirme

Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi Play-off Turu’nda Danimarka ekibi Kopenhag ile karşılaşacak. Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu, “Daha önce Kopenhag ile karşılaşmıştık. Bu bir anlamda bunun rövanşı olacak” dedi.

Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi Play-off Turu’nda Danimarka ekibi Kopenhag ile karşılaşacak. Danimarka ekibini geçmesi durumunda Trabzonspor, Şampiyonalar Ligi’nde gruplara kalacak.

TRT Spor’da kurayı değerlendiren Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Öncelikle şampiyonluk takımın ön eleme oynamasına bakmak gerekiyor. Bunun çok iyi irdelenmesi lazım. Ülke futbolu açısından bakacak olursak en önemli sıkıntı burada. Ülke futbolunun gelişmesi için bütün sorumluluk başkanlar olarak bizde. Farklı şeylere sığınabiliriz ama Süper Lig’de durum ortada. Bu play-off maçını bu ülkenin şampiyonluk takımı oynamak zorunda kalmayacaktı. Diğer taraftan kurayı değerlendirecek olursak oradaki takımlardan biri çıkacaktı. Evet, içlerindeki en diri takım ama Kopenhag da benzer şeyler düşünüyordur. Daha önce Kopenhag ile karşılaşmıştık. Bu bir anlamda bunun rövanşı olacak. Şampiyonlar Ligi’ne katılmak hem Trabzonspor için hem de ülke futbolu için önemli” dedi.

Önceki İçerikLokantacılar boykota hazırlanıyor; 100 bin üye sistemi kapatacak
Sonraki İçerikTayvan çevresinde askeri hareketlilik