MSB: Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 2 şehit, 1 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 3 askerin yaralandığını, yaralı askerlerden Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca ve Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı’nın şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize 07 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Yaralılarımızdan Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Milli Savunma Bakanlığı, taciz ateşi sonucu yaralanan askerlerden birinin daha şehit olduğunu duyurdu. Açıklamada, “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgemize 07 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda yaralanan kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah´tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Önceki İçerikBayramda Türkiye’nin büyük kısmında yağış bekleniyor
Sonraki İçerikSEDDK’da başkan ve ikinci başkan ile bir üye görevden alındı