AnasayfaManşet ÜstüMersin'de IŞİD operasyonu: 9 kişi yakalandı

Mersin’de IŞİD operasyonu: 9 kişi yakalandı

Mersin’de terör örgüt IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda 9 kişi yakalandı, 4 kişi ise aranıyor. Yakalananlar arasında örgütün ‘karadul’ olarak isimlendirdiği canlı bomba iki kadının da olduğu, eylem için kentte geldikleri öğrenildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün terör örgütü IŞİD’e yönelik düzenlediği operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Yakalananlar arasında, örgütün ‘Karadul’ olarak adlandırdığı 2 kadın canlı bombanın da olduğu bildirildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD terör örgütüne yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda 13 şüpheli belirlendi.

Örgüt üyelerinin kentte eylem hazırlığı içinde oldukları yönünde alınan istihbarat üzerine yapılan teknik takip işlemlerinin ardından, bu sabah 200 kişilik ekiple kent merkezinde 8, Tarsus’ta 3 adrese eş zamanlı şafak operasyonu düzenlendi.

Düzenlenen operasyonda örgüt mensupları S.E., K.F.K., A.A.M., H.A.A., A.E.K., H.S., A.H., O.S. ve E.A. gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasındaki 2’sinin örgütün ‘Karadul’ olarak adlandırdığı canlı bombacı kadınlar olduğu, eylem için kente geldikleri belirlendi.

Örgüt mensuplarının adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ile 2 kurusıkı tabanca ele geçirildi. Kimliği belirlenen 4 örgüt mensubunu yakalama çalışmaları devam ediyor.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN