Elon Musk ve Twitter masaya oturdu

Twitter yönetimi, ünlü milyarder Elon Musk’ın hisse başına 54.20 dolarlık teklifi için toplandı. Görüşmelerle ilgili bilgi veren bir şirket kaynağına göre, müzakereler sorunsuz giderse bugün içinde bir anlaşmaya varılabilir.

Twitter yönetim kurulu üyeleri, şirketi Elon Musk’a satmak için görüşmelere devam ediyor. Şirket bu hafta içinde bir anlaşmaya varabilir. Taraflar, ünlü milyarderin sosyal medya şirketi için önerdiği 43 milyar dolarlık teklifi görüşmek üzere bu hafta sonu toplandı.

Tesla CEO’su teklifini ilk kez açıkladıktan sonra, Twitter yönetimi potansiyel bir düşman satın alımını savuşturmak için “zehir hapı” stratejisini duyurmuştu.

Reuters, New York Times ve Bloomberg’e göre, ABD’li yetkililere açıklanan Musk’ın teklifini nasıl finanse etmeyi amaçladığına dair ayrıntılar, Twitter’ın 11 üyeli yönetim kurulunun olası bir anlaşmayı ciddi şekilde düşünmesine neden oldu.

New York Times’a bilgi veren kaynaklar ise dünyanın en zengin insanı olan Musk’ın hisse başına 54,2 dolarlık teklif vermesinin ardından şirketin 11 yönetim kurulu üyesinin bu teklifi ciddi bir şekilde değerlendirmeye aldığını açıkladı. Ayrıca kaynaklar görüşmelerin akıcı ve hızlı ilerlediğini söyledi.

Önceki İçerikErdoğan Guterres’i kabul etti
Sonraki İçerikRapçi Beta’nın şüpheli ölümü