AnasayfaManşet ÜstüABB Başkanı Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Van'da bir araya...

ABB Başkanı Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Van’da bir araya geldi

CHP’nin üç gün sürecek ‘Belediye Başkanları Çalıştayı’ Van’da başladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında organize edilen çalıştaya 11’i büyükşehir belediye başkanı olmak üzere 248 il-ilçe belediye başkanı katılıyor. “Geliyor Gelmekte Olan” ve “Bizim Belediye Başkanları Van’da” sloganlarıyla düzenlenen çalıştayın ana gündem maddesi ise yaklaşan genel seçimler olarak belirlendi.

Çalışmalar kapsamında, kentin merkez ilçesi İpekyolu, başkanların sahada en çok olacağı yer olarak belirlendi. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın aralarında olduğu 77 belediye başkanı İpekyolu’nda sokakta olacak.

Belediye Başkanları Çalıştayı dolayısıyla gerçekleşen çalışmalar için İpekyolu ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bu ilgilerin asıl odaklarından oldu. Vatandaşlar ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı, “Sizin gibi bir başkan yok”, “Hoş geldiniz başkanım”, “Ankara’nın gururu hoş geldin” ifadeleriyle karşıladı.

Çalışmaları için İpekyolu ilçesinde olan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu bir araya geldi.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN