AnasayfaManşetKılıçdaroğlu'ndan “Bu da rakam mı ki” diyenlere yanıt: 1 Lira'nın dahi çalınmasını...

Kılıçdaroğlu’ndan “Bu da rakam mı ki” diyenlere yanıt: 1 Lira’nın dahi çalınmasını önleyebilirsem, ben bununla gurur duyarım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’deki TÜRKEN Vakfı’yla ilgili yaptığı açıklamalar sonrası eleştirilere yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından eleştirilere karşı açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Buradan “Bu da rakam mı ki” diyen aklıevvellere sesleniyorum: Milletten çalınan 1 kuruş bile rakamdır ve haramdır! Ayrıca paylaşmamın sebebi yolsuzluğa dikkat çekmek değildir -zaten onu herkes biliyor-, amacım bir para kaçırma sistemini ifşa ederek çalışamaz hale getirmektir.

Bu paravan vakıflarla bir sistem kurulduğunda zaten rakamlar kaçınılmaz şekilde devasa hale gelir. Bu yüzden sistemi anlamak gerekir. 1 Lira’nın dahi çalınmasını önleyebilirsem, ben bununla gurur duyarım. 
Son olarak şunu söylüyorum: İnsanımıza tepeden bakmaya son verin, insanımız o 1 Lira’ya bile muhtaç hale getirilmiştir. Bu milletin fakir fukarasından utanın. Utanın ve uyanın.”

Adres gösterdi

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendiği bir başka paylaşımında ise daha önce TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden Amerika’ya para aktarıldığına ilişkin açıklamasını anımsatarak, “Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TURKEN paravan bir vakıftır, amacı ABD’ye servet ve insan transferidir” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu paylaşımlarında şunları söyledi:

“Erdoğan, aile içinde anlaşırsınız ve çıkar milletimize doğruları söylersiniz diye bekledim ama görüyorum ki sen, davalarla algı yaratma peşindesin. O zaman ortamı daha fazla bulandırmana izin vermeden, herkesin zaten artık bildiğini buradan da söyleyeyim.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN