AnasayfaManşetCumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık tazminat davası açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık tazminat davası açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 500 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP İl Başkanlığı önündeki açıklamaları nedeniyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Yargıtay’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kararının ardından bütün CHP milletvekillerini İstanbul İl Başkanlığı’na çağırmış ve bir konuşma gerçekleştirmişti.

Bu konuşmada Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Sen iki yüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğu’nun İstanbul il başkanlığındaki konuşması şu şekilde:

“Yönetenlere, yönetene, Erdoğan’a sesleniyorum. Sen ikiyüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün. Ama zulmün ve küstahlığın son buluyor. Erdoğan yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü mahallelerini sığınmacılara sattığın insanların gürültüsüdür. Bu gürültü aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü elektriklerini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Özgürlüğün şarkısını söyleyen insanların sesini duyuyor musun?

Erdoğan biz göğe baktığımızda sana rağmen her şeyin daha iyiye gideceğini, bu zulmün de son bulacağını bir kez daha huzur ve sükunetin bu ülkeye geri geleceğini hepimiz biliyoruz. Bütün acımasızlıklar senin zayıflıklarından doğuyor. Evet sen zayıfsın biz güçlüyüz. Sen sırça köşkünde yaşayacaksın biz omuz omuza yaşayacağız. Cezalandırmaya çalıştığın Canan’ın arkasında koca bir halk var. Bunu bir an bile aklından çıkarma.”

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN