AnasayfaKültür-SanatErtelenen Anadolu Fest yapılmayacak

Ertelenen Anadolu Fest yapılmayacak

Eskişehir’de valilik kararıyla iptal edilen Anadolu Fest’in, başka bir tarihe ertelenmesi de engellendi. Organizatörler, festivali 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirme çabalarının da sonuçsuz kaldığını açıkladı.

Eskişehir’de önce güvenlik gerekçesi ile ertelenen daha sonra valiliğin aldığı karar ile yapılamayan Anadolu Fest’in düzenleyicileri, “Festivalimizi, 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirmek üzere yeniden harekete geçtik. Geldiğimiz noktada üzülerek diyalog ve hukuk zeminindeki çabalarımızın çözümsüz kaldığını sizlerle paylaşmak durumundayız. Eskişehir Anadolu Fest biletlerinizi, almış olduğunuz satış noktasına giderek iade edebilirsiniz” açıklamasını yaptı.

Eskişehir’de valiliğin 15 gün süreyle kentteki tüm etkinlerin yasaklaması ile yapılamayan Anadolu Fest’in düzenleyicileri, 10-25 Mayıs günlerini kapsayan genel yasak kararının tamamlanmasının ardından açıklama yaptı. Duyuruda valilik iptali sonrası festivalin 9-12 Haziran arasında düzenlenmesinin hedeflendiği fakat ‘diyalog ve hukuk zeminindeki çabaların çözümsüz kaldığı’ yazıldı.

Festivalin sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN