Efsane oyuncuyu binlerce kişi uğurladı

Kalp durması sonucu hayata veda eden efsane oyuncu Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı. Usta oyuncu için ilk tören Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlendi. Usta sanatçının Teşvikiye Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı ve binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

85 yaşında hayata gözlerini yuman usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın cenazesi için Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.
Törenin ardından Cüneyt Arkın’ın cenazesi son yolcuğuna uğurlanmak üzere Teşvikiye Camii’ne getirildi. Buradaki törene ise Arkın’ın hayat arkadaşı Betül Cüreklibatır, oğulları Murat Arkın, Kaan Cüreklibatır, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sanatçılar ve binlerce hayranı katıldı.
Hayranları caminin dışına kadar taştı. Gözyaşlarını tutamayan eşi Betül Cüreklibatır’ını ise yakınları teselli etti.
Cenaze namazının kılınmasının ardından Arkın’ın tabutu kalabalık tarafından omuzlanarak araca taşındı.
Binlerce kişi alkışlar ve “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde usta oyuncuyu son yolculuğuna uğurladı. Arkın cenazesi defnedilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı’nda götürüldü.
Önceki İçerikCumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin, NATO’nun geleceğinde de söz sahibi olacağı açıkça görülmüştür
Sonraki İçerikEPDK, elektrik fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı