AnasayfaKültür-SanatBlizzard yeni bir evrende geçen hayatta kalma oyunu geliştiriyor

Blizzard yeni bir evrende geçen hayatta kalma oyunu geliştiriyor

Microsoft’un 70 milyar dolara yakın bir meblağ ile Activision-Blizzard’ı satın alacağını açıklamasının ardından şirkete dair haberler peş peşe geliyor. Blizzard’ın son paylaştığı bloga göre şirket, isimsiz yeni bir hayatta kalma oyunu üzerinde çalışmak için yeni çalışma arkadaşları arıyor.

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasında ses getiren bir açıklamayla Microsoft, Activision Blizzard’ın satın alınacağını duyurmuştu. Bu büyük haber sonrası her iki cephede de büyük bir hareketlilik başladı. Özellikle World of Warcraft ve Starcraft serileriyle tanınan ve Activision Blizzard’ın bir parçası olan Blizzard Entertainment da gündemde kendine yer edinmeyi başardı. Bugün paylaşılan bir blog ile birlikte Blizzard, henüz erken aşamada olan bir isimsiz bir hayatta kalma oyunu geliştirdiğini belirtti.

Her ne kadar Blizzard Entertainment bu hayatta kalma oyununu geliştirdiğini duyursa da bunun dışındaki detaylar çok az. Bilinen tek garanti bilgi oyunun bilgisayar ve konsollara geleceği ve bu oyunun Blizzard’tan gelen yepyeni bir evren olduğu.

Blizzard yeni çalışma arkadaşları arıyor

Twitter’dan yapılan duyuruda  Blizzard Entertainment, oyunun geliştirici ekibine katılması adına yeni çalışma arkadaşları arıyor. Hayatta kalma türünde olacak bu yeni oyun, 2016 yılında çıkan Overwatch’tan sonra gelen ilk yeni ve başka bir yere bağlı olmayan evrene sahip oyun olacak. Yolun çok başında olduğu belli olan oyun için Blizzard sanat, mühendislik ve tasarım ekibi için uzman ekip arkadaşları arıyor.

Blizzard’ın blogunda yer alan konsept çalışması, orta çağı andıran bir temaya sahip ve portala benzeyen bir ayna görülüyor. 

Kaynak:Webtekno

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN