AnasayfaKültür-SanatBattlefield 2042 Ücretsiz Olabilir

Battlefield 2042 Ücretsiz Olabilir

Battlefield 2042 performans sorunları, deneyim puanı ilerlemesi, mevcut içerik miktarı sebebiyle oyuncu sayısında azalma yaşıyor. Sektörden Tom Henderson’ın belirttiğine göre Electronic Arts, oyunun performansı nedeniyle fazlasıyla hayal kırıklığına uğradı ve bu nedenle Battlefield 2042’nin içerisine bir tür ücretsiz oynama modelini entegre etmeyi düşünüyor.

GameSpot tarafından paylaşılan habere göre, Tom Henderson bu konuyla ilgili olarak paylaştığı tweet’te, Electronics Arts’ın Battlefield 2042 ile ilgili tüm seçenekleri göz önünde bulundurduğunu ve bu seçenekler arasında ücretsiz oynama modelinin de yer aldığını ifade etti.

 

Battlefield 2042, 2021 yılının ABD’de en çok satan beşinci oyunu olmasına rağmen, Electronic Arts’ın hala oyunun net satış rakamları ve aktif oyuncu sayısı hakkında açıklama yapmadı.

Bu hafta, oyunun 3.2 güncellemesi oyunculara sunuldu bu güncellemeyle birlikte, oyuncuların oyunun çıkışından beri talep ettikleri yenilenmiş bir puan tablosu kullanıcı arayüzü oyuna eklendi. Battlefield 2042 oyuncuları “Zombie Survival” adlı topluluk yapımı bir moda girebilir ve 27 Ocak’a kadar ölümsüz ordulara karşı savaşabilir.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN