Şans ve fırsatları içinde barındıran bir hafta… Ayşe Meral Ünal Tatlısu yazdı

Haftaya Ay Balık burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde kendimizi hassas ve duygusal hissedebilir, tutulma sonrası haftası olduğu için genel olarak son zamanlarda yaşadıklarımıza, hayatımızda gerçekleşen olaylara anlam vermek ve manalandırmak için kendi içimize kapanmak isteyebiliriz. Haftaya genel olarak enerjisine baktığımızda şans ve fırsatları içinde barındıran bir hafta olacağını söyleyebiliriz.

Astrolog Ayse Meral Ünal Tatlısu

Haftanın ilk gününde 29 derece Boğa burcundaki Retro Merkür’le, 29 derece Balık burcundaki Mars’ın arasındaki sekstil açısıyla, bir türlü çözemediğimiz eski konuları çözüme kavuşturmak için şanslı bir günün enerjisindeyiz. İlişkide olduğumuz insanlarla olan eski sorunları sağlam bir şekilde masaya yatırmak, benliğimize zarar verici durumları doğrudan dile getirip çözüme ulaştırmak için net ve kararlı davranışlarda bulunarak konuları artık kalıcı bir şekilde sonlandırma yoluna gidebiliriz.

Yine aynı gün Güneş Jüpiter sekstil açısıyla, kişiliğimizi, karakterimizi ortaya koyabilmek adına yeni başlangıçlar yapmak için harekete geçebilir, görüşmeler sağlayabilir, yeni yollar deneyebiliriz.

Yine Pazartesi günü Mars Plüton sekstil açısıyla, yaşadığımız deneyimlerin bize kattığı dönüştürücü enerjileriyle artık hayatımıza yeniden yön vermek için önce kapanış perdesini hayata geçirip, sonrasında da yenilenmiş bir benlikle eyleme geçebilecek gücü kendi içimizde bulduğumuzu göreceğiz. Daha önce defalarca aynı davranışı tekrar edip aynı hataya düştüğümüzü ve artık aynı tabloyu görmek istemiyorsak eğer, silkelen ayağa kalk ve yapman gerekenleri eyleme geçir. Ama aynı sen olarak değil. Dönüşmüş bir sen olarak artık eyleme geç…

24 Mayıs Salı günü Venüs Satürn sekstil açısıyla, sağlam ve kalıcı ilişkiler başlatmak, ilişkilerimizi sağlam temellere oturtmak, ya da ilişkilerimizi sağlamlaştırmak, kalıcı hale getirmek isteyebiliriz. Yatırım yapmak isteyenler için de şanslı bir gün olacaktır.

25 Mayıs Çarşamba günü Mars Koç burcu seyahatine başlayarak 5 Temmuz’a kadar Koç burcu seyahatini devam ettirerek Zodyak’taki 2 yıllık yeni döngüsünü de başlatmış olacak. Aynı zamanda Mars’ın kavuşumda olduğu Jüpiter ve Ay ile birlikte başlatıyor olması toplumda kişisel anlamda kendimiz için anlam ve mana ifade eden şeyler için savaşıp mücadele edeceğimizi, kendi benliğimizi ortaya koymak için risk almak isteyeceğimizi ifade etmektedir. Astrolojide enerji ve eforumuzu sarf ettiğimiz alanı gösteren savaş ve mücadele gezegenimiz Mars, yöneticisi olduğu Koç burcunda tüm gücünü güçlü bir şekilde ortaya koymak isteyecektir. Doğal olarak bizlerde Koç burcu ev konularında fazla fanatik, fazla istekli, ya da abartıya, aşırıya kaçmaya meyilli olabileceğimizi, olaylara duygusal ve güdüsel bir ihtiyaç olarak yaklaşabileceğimizi göstermektedir.

26 Mayıs Perşembe günü Merkür Plüton üçgen açısıyla, iki gezegenin de retro harekette olması sebebiyle eski sorunlarımıza yeni bir bakış açısıyla yaklaşarak sağlam, kalıcı ve yeniden yapılandırarak uzun vadeli çözüm yolları bulabiliriz.

27 Mayıs Cuma günü Venüs Plüton karesiyle, ilişkilerde manipülatif davranışlar, aşırı uçlara gelmek, hükmetmeye çalışmak, güç ve üstünlük elde etme çabaları, diktatöryel davranışlar, ekonomide sert hamleleri ve zorlanmaların olacağını öngörebiliriz.

28 Mayıs Cumartesi günü Venüs Boğa burcu seyahatine başlayarak 23 Haziran’a kadar Boğa burcu seyahatini devam ettirecek. Venüs, yöneticisi olduğu Boğa burcunda tüm gücünü güçlü bir şekilde ortaya koymak isteyecektir. İlişkilerde huzur ve güven ihtiyacının ön planda olacağı, sağlam, kalıcı ve uzun süreli ilişkiler geliştirmek isteyeceğimiz, maddi kaynaklarımızda iyileşmeler söz konusu olacaktır.

29 Mayıs Pazar günü Mars Jüpiter kavuşum açısıyla, bireysel olarak kendimizi ön plana çıkarmak, ortaya koymak için fazlaca istekli ve hevesli olabiliriz. Hatta bunu yaparken biraz da abartabiliriz. Evet kendimizi ortaya koyabileceğimiz fırsatlar belki karşımıza çıkacaktır. Ama acele edip hazır olmadan risk aldığımızda da yanlış adımlar atmış oluruz. Ayrıca karşımıza çıkan fırsat için savaşıp mücadele ederek elde edebileceğimizi de unutmamalıyız. Aynı gün Ay’ın retrodaki Merkür’le kavuşumda olması eski sorunların tekrar konuşulmasına, Neptün’le de sekstil açıda olması sebebiyle, ilişkilerde ve maddi konularda yaşamış olduğumuz hayal kırıklıklarının hangi sebeplerden kaynaklandığını anlamlandırmak manalandırmak isteyebilir, akışta kalmayı tercih etmek isteyebiliriz.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta iç dünyanızda bitirilmesi gereken ilişkileri sonlandırabilir, karmik hesaplaşmaları kapatabilir ve artık yeni adımlar atmak için kendinizi gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte önümüzdeki günlerde kendinizi ortaya çıkarma vaktinin geldiğini artık kendinizde hissetmeye başlayacak ve hayatınızda yepyeni kararlar almak ve harekete geçmek isteyebilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle maddi kaynaklarınızda artışlar ya da harcamalar söz konusu olabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta sosyal çevrenizdeki insanlarla, arkadaş ve dostlarınızla olan kişisel bağlarınızla ilgili içsel olarak muhasebe yapmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte kendi içinizdeki asıl gücün farkına varabilir,  ruhsal ve manevi konularla ilgili bir alanda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle kendinize daha fazla değer verebilir, fiziksel görünüşünüz için para harcayabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta iş, kariyer ve meslek hayatınızla ilgili kontrol dışı ya da arka plandan gelişen durumların muhasebesini yapmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte geleceğe yönelik ve kariyerinizden gelir elde etmek için yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle aşk, sevgi ve değer verme ölçütünüz ruhsal ve maneviyat yönünden zenginleşme şansına sahip olabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta inançlarınız, idealleriniz, yurtdışı, ruhsal ve manevi konularla ilgili geleceğe yönelik planlar yapmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik alanlarda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle sosyal çevrenizdeki arkadaş ve dostlarınızdan yana şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta ortak değerler, okült bilgiler, kredi ve borçlar ile ilgili iş, kariyer ve meslek hayatına yönelik sorumluluk almak isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte din, inanç, felsefi alanlarda, ruhsal ve manevi konularda, yurt dışına yönelik alanlarda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle iş, kariyer ve meslek hayatınız ufkunuzu geliştirecek, ruhsal yönden sizi zenginleştirecek alanlarda başlangıçlar yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta eş, ortak, ikili ilişkiler yoluyla yeni ortaklıklar, yeni iş ortaklıkları geliştirmek isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte ortak değerlere, okült bilgilere yönelik alanlarda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna eşin, ortağın, başkalarının kaynaklarıyla yeni para kazanma fırsatları elde edebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta günlük rutin hayatınız, çalışma koşullarınızla ilgili eşten ya da ortaklardan yana şanslı olabilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte yeni bir ilişkiye ya da ortaklığa başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle orak değerlerden, okült bilgilerden yana şanslı olabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta aşk, çocuklar, yatırımlar, yaratıcılığınızla ilgili eş ya da ortağınızla yeni planlar yapmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte günlük rutin hayatınız ve çalışma koşullarınızla ilgili konularda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle eş, ortak ya da ikili ilişkilerinizden yana şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta aile, yuva, ev hayatınızla ilgili günlük rutin hayatınıza, çalışma koşullarınıza yönelik yeni planlar yapmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla birlikte aşk, çocuklar, yatırımlar, yaratıcılığınızla ilgili konularda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle günlük rutin hayatınızda, çalışma koşullarınızda, ya da birlikte çalıştığınız kişilerden yana şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkilerinizle yeni yatırım planları yapmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla yeni bir eve geçmek, ya da almak, emlak ya da arsa gibi toprakla ilgili konularda yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle aşk, çocuklar, yatırımlar, yaratıcılığınız ile ilgili alanlarda şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz, öz değer duygunuz ile ilgili aile hayatınıza yönelik yeni planlar yapmak isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla yeni bir eğitim öğrenim programına, yeni yakın çevre ilişkilerinizle yeni bir iletişim tarzına geçmek isteyebilir, kendinizi yazılı ya da sözlü alanlarda ifade edebileceğiniz yeni, imkanlar yaratabilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle aile, yuva, ev hayatınızla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları
23-29 Mayıs Haftası

Bu hafta kişiliğini, karakterinizi ortaya koyarken kendinizi yeni bir tarzla ifade etmek isteyebilirsiniz. Mars’ın Koç burcu geçişi ve Jüpiter’le olan kavuşumuyla yeni maddi kaynaklar yaratmak adına, yeteneklerinizi, öz değer duygunuzu geliştirici adımlar atmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle eğitim öğrenim hayatınızda, yakın çevre ilişkilerinizde, kendinizi ifade ettiğiniz alanlarda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Önceki İçerikİstanbul Emniyeti’nde görev değişimi
Sonraki İçerikGülsin Onay’dan, Gürer Aykal’a şiirli kutlama